Seděla v parku u dětského hřiště a pozorovala svou dvouletou dceru, jak si hraje. Tehdy k ní přišla mladá žena s prosbou o vlhčený ubrousek, protože ji údajně pokálel pták. Daly se do řeči a Lucie si už dlouho s nikým tak dobře nepopovídala. Helena, jak se sympatická brunetka představila, byla v jejím věku a dovedla poutavě vyprávět i chápavě naslouchat. Nakonec Lucii poprosila o telefonní číslo, že by mohly někdy zajít na kávu.
60363d126b54fobrazek.png
Foto: Shutterstock

Staly se z nich kamarádky

„Abych to zkrátila, staly se z nás velmi dobré kamarádky. Zakrátko už jsem neměla problém svěřit se jí naprosto se vším. Chodila k nám domů, hlídala mi dceru, když jsem potřebovala, trávila s námi čím dál víc času. A tak se samozřejmě brzy seznámila s Petrem, mým mužem. I on si s ní rozuměl, stali se z nich přátelé. A já husa za to byla ještě ráda. Vždyť kolik chlapů říká o nejlepších kamarádkách svých manželek, že jsou to husy!“ vzpomíná Lucie na loňský podzim, kdy ji ještě ani ve snu nenapadlo, že je vše jinak.

„Chytil mě v noci žlučník, takže mě musela odvézt sanitka. Samozřejmě si mě na pár dní nechali v nemocnici a Petr zůstal doma s dcerou. Naštěstí léčba zabírala, a tak mě po vizitě pustili domů,“ vypráví Lucie. Jenže ona se manželovi nedovolala, a tak se ho rozhodla překvapit. Jela taxíkem.

Přišel druhý záchvat

„V jídelně seděl u stolu nejen Petr v trenkách, ale taky Helena v sexy noční košilce! Ne, fór to nebyl. I oni byli hodně překvapeni mou přítomností. Chvilku mlčeli a pak ta mrcha pronesla, že už mi to Péťa stejně chtěl říct. Jen nevěděl, jak na to, tak se vše aspoň vyřešilo samo. Nehnula při tom ani brvou, žádný výraz provinění. Dokonce se i usmívala. Když můj muž stále mlčel, dodala, že se milují a chtějí spolu žít,“ popisuje neslavný návrat za rodinou. Ostatně, nezdržela se doma dlouho. Z toho šoku ji opět přepadl žlučníkový záchvat, a tak ji znovu odvezla záchranka.

Prý mu dokonale rozumí

„Petr mi po telefonu potvrdil, co už řekla ta zmije. Rozhodl se žít s Helenkou, protože mu dokonale rozumí, skvěle ho ve všech ohledech chápe, mají stejné koníčky a připadá mu, jako by se znali celou věčnost. Dokonce mu prý splnila i jeho erotické představy, o kterých já nechtěla ani slyšet,“ popisuje znechuceně Lucie, které tehdy začínalo docházet, co se vlastně stalo. Na nemocničním lůžku měla ostatně k přemýšlení času dost.

Měla to celou dobu v plánu

„Jak jsem mohla být tak blbá! Vždyť ona se o Petra vždycky zajímala víc, než bylo nutné. Pořád se mě na něco ptala. Co dělá ve volném čase, jak nám to klape v posteli, prostě na všechno. Vždyť jí o něho šlo od samého začátku! Dokonce se jednou prořekla, že ho potkávala, když chodila běhat. A já husa jí baštila, že chce být nablízku mně,“ kroutí hlavou zklamaná žena, která je dnes v rozvodovém řízení.

Čtěte také:

Reklama