Léto končí, nastává babí léto a my si často musíme přiznat, že jsme v létě nenechaly naše vlasy příliš odpočinout. K barvení, melírování, tupírování, fénování, k chybám ve stravování, nešetrnému kartáčování, trvalým a jiným nectnostem (o znečištěném ovzduší a prachu nemluvě) jsme svým vlasům v létě přidaly navrch ještě slunění, dovádění v mořských vlnách nebo chlorovaném bazénu, drsné sušení ručníkem.

Proto po létě nemusí být naše vlasy odpočinuté jako my, ale naopak lámavé, drsné, třepivé, bez barvy a lesku.
Ke slovu přichází zásadní otázka: Co s tím?
Odpověď je zdánlivě jednoduchá: Obnovit narušenou kutikulu vlasů - vnější vrstvu obklopující vlas.

Co tedy znamená podovolenková péče o vlasy?

Především vlhkost, proteiny a polysacharidy,“ tvrdí kosmetoložka MUDr. Dagmar Jírová. „V poslední době se od živočišných surovin pomalu přechází k rostlinným, například k mořským řasám. Nejenže obsahují vysoké množství zmíněných proteinů a enzymů, ale především nevyvolávají alergie a navíc jsou bohaté na stopové prvky, jako je zinek či selen, nutné pro výživu vlasů,“ dodává MUDr. Jírová.
Začněme tedy s intenzivní péčí už výběrem správného šamponu, balzámu, kúry...

Na trhu je řada šetrných výrobků určených pro narušené vlasy.
Speciální řadu pro poškozené vlasy s označením TREND má i značka Lybar.
Tato řada obsahuje šampon, balzám, lak a pěnové tužidlo.
Značka Lybar jako první na českém trhu vsadila na zmíněné výtažky z mořských řas z ekologicky čistých oblastí.
Výtažky z mořských řas přidala nejen šampónů a balzamů, ale i do stylingových výrobků, které působí na vlasech delší dobu.

Přírodní látky obsažené v řadě TREND napomáhají zacelovat poškozenou strukturu vlasů a zabraňují dalšímu poškozování i ztrátě barvy.
Vlasová kosmetika Lybar nabízí kromě řady TREND i řadu VOLUME – pro maximální objem účesu, řadu EXTRA HARD – s extra silným tužícím účinkem, řadu SOFT – pro účes z jemných vlasů a nejoblíbenější řadu HARD – pro krásný účes po celý den.

Více informací o výrobcích najdete na stránkách www.vlasy.lybar.cz

          
Reklama