h.jpg
Foto: Zuzana Kubáňová

Co oceňuji?

 1. Na začátku mě vyloženě nadchl design. Jsou lehké, kulaté, nízké. Na ruce je necítíte, neomezují vás. Můžete si zvolit z velké nabídky watchface zdarma. Ciferníky jsou úpravou hezké a můžete využít i vlastních fotografií nebo obrázků z mobilu. Pro dámy určitě velké plus v oblasti módy a ladění hodinek k outfitu.
 2. Bavilo mě i grafické zpracování samotné aplikace v mobilu a možnosti nastavení. Informace, které aplikace podává, jsou zajímavé a užitečné.
 3. Celkem jsem ocenila ovládání hodinek, které kombinuje dotykovou obrazovku i tlačítka.
 4. Ačkoli nemám Huawei telefon, tak spárování a synchronizace probíhají bez problémů, rychle a intuitivně.
 5. GPS funguje velmi dobře a rychle se chytá. Následné vykreslování map po běhu je řešeno zajímavě, dynamicky a moderně i formou videa, které můžete sdílet. Výstup z běhu lze shrnout i do fotografie se základními údaji také přímo v aplikaci a sdílet dál s přáteli.
 6. Volání a vyřizování hovorů přímo z hodinek –? to je báječná záležitost.
 7. Běžecký kouč v hodinkách je skvělá motivace a podpora pro běhání. Navíc tréninky jsou pestré. Tady velké plus. Funguje i bez nutnosti mít u sebe telefon, spouští se přímo z hodinek. Stejně jako spousta dalších typů cvičení. Aktivita se pak zcela sama přenese do aplikace v telefonu.
 8. Pokud plníte běžecký plán s chytrým koučem v aplikaci, tak s vámi kouč během tréninku příjemně komunikuje. Máte tedy hned zpětnou vazbu. Ale dá se i vypnout, případně jinak nastavit.
 9. Měření tepu ze zápěstí určitě funguje fajn. Technologie je už zase dál. Ale kompatibilita s hrudním pásem je určitě jistota. Minimálně v zimě nebo pokud není zápěstí dostatečně prokrvené a zahřáté, může docházet k nepřesnostem. Naštěstí existuje i možnost spárovat hodinky s různými značkami hrudních pásů. Mně se bez problémů podařilo propojit s Garmin pásem.
 10. Hodinky se dají spárovat přímo se sluchátky a do hodinek se dá stáhnout muzika ve formě mp3. Takže pokud si nechcete brát telefon, můžete si hudbu přehrávat přímo z hodinek.  A to jak do sluchátek, tak i přes hodinkový repráček volně do prostoru.
 11. Baterie hodinek, i při mé intenzitě využívání cca 2 hodiny aktivit denně, vydržela minimálně týden bez nutnosti nabíjení.
 12. Displej hodinek je i na slunci i skvěle čitelný.

h2.jpg
Foto: Aplikaci Huawei Zdraví

Co mi chybí?

 1. Nedohledala jsem nikde součet spálených denních kalorií, tzn. bazální metabolismus + aktivity. Našla jsem pouze možnost, kdy mi aplikace ukazuje jen celkové spálené kalorie z aktivit.
 2. Měla jsem problém vymyslet, jak využít mapy k navigaci. Možnost stažení ručně vytvořené mapy v GPX v aplikaci sice existuje, ale nepodařilo se mi už zařídit, aby mě hodinky podle této mapy navigovaly celou trasu od startu až do cíle. Což je funkce, kterou často využívám, když jdu běhat něco delšího mimo svůj region a neznám to tam. Nechce se mi neustále vytahovat mobil a kontrolovat, jestli běžím dobře. Ráda kouknu do hodinek a běžím podle mapy přímo v hodinkách. Navíc si tam můžu zkontrolovat i profil trati a kdy mě čeká jaký kopec nebo kolik km mám do cíle. Tento nedostatek řeší hodinky aplikací navigace z např. Google map, kdy si nastavíte bod, kam chcete doběhnout v mobilu přímo v Google maps a tento cíl se sesynchronizuje s hodinkami, které pak hlasově navádí, za jak dlouho máte kde zahnout. Pochopila jsem, že hodinky vás také umí navigovat zpět do místa startu a GPX mapy můžete sdílet s přáteli. Ale zkrátka, co se map týče, trochu jsem se ztratila a není to příliš intuitivní.
 3. Huawei chce fungovat samostatně, a tak chybí propojení s hojně využívánou běžeckou aplikací Strava. Hodinky nabízejí další podobné aplikace, ale ty jsou pro většinu běžců méně známé a tedy méně využívané.
 4. Chybí mi propojení s hudebními aplikacemi typu Spotify, kde mám své oblíbené playlisty již připravené k poslechu.
 5. Možnost přidat kreditní kartu k placení aplikace sice nabízí, ale pro náš region není tato služba podporována.

Celkově se mi hodinky hodně zamlouvají. Nosí se opravdu příjemně, ukazují přesně, fungují intuitivně, baví mě jejich design i kupa informací, které se z nich dozvím. Z uvedených věcí, co jim vyčítám, já osobně nejhůř nesu tu navigaci podle mapy v hodinkách. Jsem asi typická žena, co se zkrátka ztratí, kde se nikdo jiný ztratit nedokáže. Co bych jako žena naopak vypíchla, to je možnost hrát si se vzhledem hodinek. A jako sportovkyně a běžkyně bych do těchto hodinek určitě šla.

Jaké jsou hodinky Huawei Watch GT Runner? Proč byste si je měli vyzkoušet?

Huawei WATCH GT Runner jsou chytré hodinky určené milovníkům běhu, které disponují voděodolností 5 ATM, reproduktorem a špičkovou výdrží baterie (až 14 dní). Váží pouhých 38,5 g, takže je na vašem zápěstí skoro neucítíte. Nový modul měření srdečního tepu udává spolehlivé údaje, které se vyrovnají údajům z hrudního pásu. Třešničkou na dortu je Huawei Running Ability Index, včetně virtuálního trenéra, který vám na základě vámi zadaných dat vytvoří tréninkový plán na míru. GPS s přesným měřením trasy a měření SpO2 v krvi je samozřejmostí.

Naše testerka, multisportovkyně a milovnice sportu Zuzana Kubáňová

62288fa4bcd1cobrazek.png

 • Trenérka a bývalá vrcholová hráčka squashe, mistryně republiky ve squashi
 • Závodní hráčka racketlonu (osminásobná mistryně světa)
 • Fitness instruktorka a instruktorka kondičního posilování se zaměřením na funkční trénink a kalistheniku (na základě akreditace MŠMT)
 • Školitelka a majitelka licence TABATA – školení pro trenéry TABATA® SPECIALISTS
 • Osobní fitness instruktorka s mezinárodní licencí
 • Specialistka na cvičení s vahou vlastního těla na TRX, Redcord, flowin, pánevní dno a core
 • Zakladatelka fitness směru Jumpboxing
 • Vítězka Predator Race Brutal
 • Mistryně světa v CROSSMINTONu
 • Aktivní běžkyně
 • V současné době závodní sportovní i námořní jachtařka

Můžete jí také sledovat na jejím blogu nebo sociálních sítích:

Více jsme o testovaných hodinkách Huawei Watch GT Runner psali: Zbožňujete běhání? S Huawei Watch GT Runner ho budete milovat ještě víc 

6229c406a3789obrazek.png

HUAWEI WATCH GT Runner jsou v prodeji od 7. 3. v barvě Black za 6999 Kč.

Více informací najdete na Consumer.huawei.com
6229c42a2d3a7obrazek.png
6229c442dcaa9obrazek.png

Aktuální informace ze světa Huawei Consumer BG naleznete denně aktualizované na:

Reklama