Nedávno proběhla v holešovické Chefparade www.chefparade.cz další oblíbená akce s našimi čtenářkami Přinášíme vám reportáž o tom, jak jsme připravovaly cupcaky.

První článek jste si mohly přečíst zde: Akce pro čtenářky: vařící akce se vydařila, přinášíme první ochutnávku.

Celou akci vedla naše redaktorka Vaření, zkušená kuchařka a mistryně kulinářství Elly Kolaříková, foodblogerka bohynekuchyne.cz, kterou všechny znáte. Sešly jsme se v hojném počtu, některé čtenářky k nám vážily cestu i 300 km!

cupcakes

Součástí našeho vařícího setkání bylo pečení cupcaků, což jsou roztomilé dortíky, které jde udělat na mnoho způsobů. Partnerem našeho pečení byl rostlinný tuk Hera máslová, která je pro přípravu cupcaků velmi vhodnou ingrediencí. Na stránkách www.pecenijeradost.cz je mnoho receptů, díky kterým si můžete upéct cupcaky, na jaké mátě chuť.

My jsme si předem připravily dva recepty a na akci jsme jen dodělaly krém na nazdobení. Další dva recepty jsme se vším všudy – korpusy a krémy vytvořily přímo na akci.

cupcakes

cupcakes

Tyto dva recepty jsme připravily s Elly doma – přivezly jsme upečené korpusy a krémy jsme vyráběly na akci

Jak naše pečení dopadlo? Všechny cupcaky slavily úspěch! Ty, které se nesnědly hned, jsme rozdali čtenářkám sebou domů, takže nezbyl ani jeden. Vyzkoušeli jsme jak dva sladké, tak dva slané recepty.

Podívejte se na snímky, jak se nám cupcaky povedly a jak jsme se u pečení bavily!

Jaké byly reakce našich čtenářek?

Helena P: Cupcaky jsem moc neznala, ale jak vidím, jak jsou dobré a vypadají krásně, určitě je budu pravidelně péct.

Gabriela: Mám ráda moučníky, celá naše rodina. Peču sladké cupcaky, nejčastěji s vanilkovým krémem. Překvapením jsou pro mne ty slané, dá se to zkombinovat třena s nivou, lososem, hermelínem, zkusila bych dát do těsta i škvarky. To by mohlo být dobré. Takže ty slané určitě vyzkouším.

Mája: mě baví, jak se dá dortík nazdobit. Když se s krémem sladí i košíček – třeba jako tady cupcak s malinami do červeného košíčku, je to krásné na pohled i na chuť.

Nina: Já jsem ráda, že jsem na této akci a že nám Elly ukázala, jak je to jednoduché. Koupím si formu na cupcaky a co nejdříve je vyzkouším. Myslím, že u nás doma budou slavit úspěch.

Také se podívejte na krátké video, které jsme při pečení nasnímaly...

Rostlinný tuk Hera máslová a pečení cupcaků testovaly nejen čtenářky, ale i naše spřátelená blogerka Veru Harnol, která byla přímo na akci a napsala o ní tento hezký článek: Veru se učila vařit v Chefparade.

Veru Harnol

Vyzkoušejte také:

Reklama