cupcakes

Trendem v pečení jsou cupcaky. Také jste je zkoušeli upéct? Posedlost těmito minidortíčky se postupně rozšířila ze Spojených států amerických do celého světa. Cupcaky se těší oblíbenosti i u nás. Původně byly určeny pro dětské oslavy. Nyní se však stávají módní záležitostí ve všech sférách našeho společenského života, od běžných setkání, přes firemní cateringy až po svatební hostiny nebo dětské oslavy.

Roztomilé dortíky

Cupcaky:

Cupcaky nesou svůj název podle malých pohárků zhruba o velikosti čajového hrnečku, ve kterých jsou jednotlivé dortíčky pečeny. Každá dortová „jednohubka“ se skládá ze dvou částí. Tou první je korpus, který je upečen ze základních surovin ve formě na muffiny. Druhou částí je krém či případně jiná ozdoba. Tyto roztomilé dortíky tak okouzlí nejen svou chutí, ale také vzhledem. Obě dvě části mohou mít různé příchutě, vůně i barvy. Čokoláda a vanilka jsou nejoblíbenějšími klasikami. Fantazii se však meze nekladou, můžete si upéct takový cupcake, na jaký máte zrovna chuť. Vyzkoušet můžete i méně netradiční příchutě, inspiraci hledejte na  www.pecenijeradost.cz.

cupcakes

Muffin vs. Cupcake – jaký je mezi nimi rozdíl?

cupcakes

Většina cukrářů amatérů si myslí, že pokud obyčejný muffin ozdobíte krémem, vznikne cupcake. I když jsou si tyto dvě laskominy tvarem velmi podobné, ve skutečnosti je mezi nimi opravdu velký rozdíl. Tak za prvé, tvarem jsou si opravdu jen podobné. Ve skutečnosti muffin připomíná hříbek s popraskaným povrchem. Zatímco cupcaky se mírně rozšiřují a mají rovný a hladký povrch, aby se daly dobře zdobit. Při pečení muffinů se obvykle používají tzv. hrníčkové recepty, protože na přesném dávkování zase tolik nezáleží. Na druhou stranu u cupcaků je důležité dbát na předepsaný poměr ingrediencí do posledního gramu. I když je takový recept o dost složitější, uvidíte sami, že výsledek za námahu opravdu stojí. Dalším rozdílem je zdobení. Do muffinů se mohou přidávat kousky čokolády nebo ovoce, ale po upečení se nijak nezdobí. Zato cupcaky jsou hotová umělecká díla. Zdobí se krémem, potahují se marcipánem, posypávají se dekoracemi a tvoří se na ně nejrůznější obrazce. Odlišné je také těsto, které je v případě cupcaků o něco sušší, a právě proto se kombinuje s krémem.

cupcakes

Druhy krémů

cupcakes

Nejpoužívanější je máslový krém, jehož přípravu vám ulehčí Hera máslová příchuť, díky které se bude krém krásně vyšlehávat a bude držet tvar. Chuťové variace krému pak dotvoříte použitím pudinku. Nemusíte však nutně použít pouze nudný vanilkový, ale zkuste třeba nakombinovat kokosový pudink společně s rostlinným tukem Hera máslová příchuť, přidejte pár kapek bílého rumu či sušených kokosových hoblinek a obyčejné mléko zaměňte za kokosové nebo mandlové. Máte-li chuť na svěží krém, zkuste ho připravit z čerstvých sýrů. Tento druh se hodí především pro letní období. Při volbě sýra volte ten s větším obsahem tuku, dosáhnete s ním lepší konzistence těsta.

Na stránkách http://www.pecenijeradost.cz/ najdete řadu zajímavých receptů nejen na sladké, ale také na slané cupcaky. Jestli jste propadli jejich kouzlu, rozhodně se inspirujte.

Hera

Reklama