Iveta začíná cítit, že jí tikají biologické hodiny. Zanedlouho totiž oslaví dvaatřicáté narozeniny a ráda by se začala snažit o miminko. Nejenže s rostoucím věkem plodnost klesá, ale Iveta navíc trpí syndromem polycystických vaječníků. A toto onemocnění má na plodnost rovněž negativní vliv.  

Svoboda především

„Možná mi vůbec nepůjde otěhotnět nebo to bude trvat delší dobu, takže už bych se ráda začala o dítě snažit. Jenže přítel to zatím odmítá. Necítí se na dítě připravený,“ popisuje Iveta momentální situaci.

Pár je spolu pět let a dítě chtějí oba, ale nemohou se shodnout na tom, kdy. Dalibor se navíc diskuzím o potomcích zuby nehty vyhýbá. Při sexu nepoužívají žádný druh antikoncepce. Dalibor totiž vždy ejakuluje mimo. To sice není nejspolehlivější metoda, ale zároveň jsou ve hře Ivetiny potenciální problémy s plodností.

„Vím, že kdyby se stala nehoda, Dalibor by se k tomu postavil čelem a o dítě se spolu se mnou postaral. Ale dobrovolně do toho zatím jít nechce. Bojí se ztráty svobody a nezávislosti. Ještě si chce užívat, a ne poslouchat pláč malého tvorečka. Nenechá si vysvětlit, že s dítětem život nekončí, ba naopak získá tím nový význam a rozměr,“ svěřuje se Iveta.

Extrémní řešení

Ta začíná být natolik zoufalá, že přemýšlí i o zoufalém řešení. Uvažuje o tom, že se pokusí při sexu Dalibora přimět k tomu, aby ji oplodnil. Chce to navléknout jako nehodu.

„Poohlížela jsem se po různých radách na internetu. Až mě zarazilo, kolik existuje možností. I když nevím, jestli by fakt fungovaly. Dočetla jsem se například, že jedna žena přítele udělala rukou ve spánku a potom si sperma zavedla do pochvy pomocí injekční stříkačky. Přítel má tvrdé spaní, takže by to mohlo fungovat, ale pořád nevím, jestli do toho jít. Přijde mi to hodně extrémní. Spíš bych chtěla, aby do mě náhodou ejakuloval,“ popisuje Iveta metody, o kterých se dočetla v různých internetových diskuzích.

Mnohým diskutujícím kreativita skutečně nechybí. Ženy ostatním ženám například doporučují, aby byly při sexu nahoře, což je způsob, jakým mohou mít nad souloží větší kontrolu. Iveta zvažovala i to, že se s Daliborem rozejde a po tatínkovi pro své budoucí dítě se porozhlédne někde jinde. „Bohužel mu nikdo nesahá ani po kotníky. A i kdyby mě měl po otěhotnění opustit, o dítě se postarám sama. Vydělávám dost,“ uzavírá Iveta.

Čtěte také:

Reklama