Obrazové tapety – odjakživa byly sporem mezi bytovými designéry. Zatímco jedni vymýšleli nové a nové motivy, druzí je považovali za kýč. Možná budete překvapeny, co ti první vymysleli.

Prosluněná pláž lemovaná palmami, úzká cesta vedoucí do lesa, noční pohled na New York a nebo horská chata ve skalách. Tento a mnohý další pohled se vám naskytne, pokud si pořídíte obrazovou tapetu.

Obrazové a papírové tapety dosahovaly své nejvyšší popularity v osmdesátých letech minulého století. Velmi oblíbené byly zejména ve Francii. Odjakživa však byly sporem mezi bytovými designéry. Zatímco jedni vymýšleli nové a nové motivy, druzí je považovali za kýč. A stejně tak je tomu i v řadě domácností.

Jedno se však obrazovým tapetám upřít nedá, díky nim se interiér v podstatě během několika málo hodin promění takřka k nepoznání. Zda k lepšímu, či horšímu, záleží na vkusu těch, kteří si tyto tapety pořizují.

Jen nutné je dobře sladit s okolním nábytkem a celým interiérem. Na druhou stranu, tenhle trochu složitější úkol může být zajímavým dobrodružstvím. Samotné lepení tapet složité není, při troše zručnosti to zvládne i laik. Lepí se jako papírové tapety (za mokra) a obvykle se sesazují ze dvou, čtyř nebo osmi dílů.

  • Na následujících fotografiích si můžete prohlédnout, jak se podařilo sladit interiéry bytovým designérům. Myslím, že se jim to povedlo krásně.

praha

spánek na Karlově mostě (rozhodně ne bezdomovecký)

terasa

terasa jako živá

palmy

i klasika - palmy u moře, se dají krásně skloubit s okolím

dovolena

dovolená v zahraničí

dekadence

známky elegance

Zdroj a foto poskytli: DEKORA, s.r.o. www.tapety-fototapety.cz