S vlastními modely se přišla k dnešnímu tématu pochlubit také čtenářka Verča. Píše, že není moc umělecky nadaná, ale vlastní modely nocí ráda... prohlédněte si je na fotkách!

Níže si můžete přečíst příspěvek čtenářky Verči k dnešnímu tématu. A (i když si sama nebyla jistá) našla i pár fotek...


Dobrý den!
Musím přiznat, že dnešní téma mi káplo do noty. Na rozdíl od včerejška, kdy jsem po přečtení prvních dvou příspěvků upadla do depresivní rozlady, se sterou jsem se pak za pomocí
kapesníků vyrovnávala až do večera. Asi jsem povaha nevyrovnaná, jak to u umělců bývá. Vlastně jsem celá tak nějak umělecká. Mám ráda krásné věci, originální hudbu a červené víno. Proto považuji za naprostou nespravedlnost, že mi sudičky nad kolébkou nepřiřkly ani trochu talentu. Moje školní obrázky na nástěnkách visely jen málokdy a ani po mnoha letech v základní umělecké škole neumím hrát z not. Jediná moje spása jsou ruční práce, kde se dá nedostatek talentu vykompenzovat trpělivostí a pílí. Každý můj výrobek je výsledkem mnoha hodin zlobení se s háčkem či jehlicemi a někdy strávím mnohem více času páráním, než přidáváním dalších řad. Za to jsem však na svá díla pyšná - nosím je často a s hrdostí. Asi nejoblíbenější je letní tílko. To jsem se snažila podle návodu v časopisu udělat tak dlouho, až jsem nakonec postup inovovala vytvořila model vlastní. Ještě jsem si k němu udělala ketlovaný náhrdelník a náušnice. Celý model jsem dotáhla síťovanou čapkou - ale tu nemám nafocenou. A vlastně ji ani nemám odvahu nosit. Zato moc ráda nosím v ruce ušitou a sypanou batikou nazdobenou letní sukni. Co na tom, že dole měl být asi rozparek a občas se mi přetočí guma v pase. Za ty hodiny přidávání steh za stehem (stroj nemám) to přece stálo.Podobně jsem na tom s bílým ručně pleteným pončem. Tam mi to pro změnu nějak nevyšlo u výstřihu - takže ho zdobí asymetrický, částečně rolovaný límeček. Jen zkuste tvrdit, že to není schválně! Můj poslední model čapky maminka okomentovala názvem klasického díla: „Svoboda vede lid na barikády“. No, ale zase jsem s touhle červenou baretočapkou nepřehlédnutelná. Jako malou úchylku si pěstuji i háčkování spodního prádla. Háčkovaná podprsenka už tu dnes byla, tak posílám pro změnu fotku kalhotek. Kdysi jsem na stránkách tohoto magazínu rozvířila debatu o tom, jestli háčkované prádlo opravdu sluší, nebo ne. Já mám za to, že ano a to každé ženě. No a od této památné debaty o háčkovaném prádle pak myslím dlužím i fotku háčkovaného boa - šály. Tak držte pěsti, abych teď aspoň pár fotek někde našla.

model

model

model

Verča

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 4. listopadu 2011: Pletení, háčkování, šití...

  • Pletete?
  • Háčkujete?
  • Šijete?

Zkrátka...

  • Vytváříte si vlastní módu?

Pokud je vaše odpověď na jednu z výše položených otázek kladná, potom neváhejte a přispějte k našemu tématu! Své texty a ideálně i obrázky o vašich módních výtvorech či doplňcích, zasílejte na e-mailovou adresu níže. Získat za svůj příspěvek můžete krásný dárek, totiž: stylovou solničku a pepřenku - panáčka a panenku.

Uzávěrka zasílání příspěvků je 4. 11. 2011 v 15.00 hodin.

solnicka a peprenka

Reklama