Doba dovolených doslova klepe na dveře. Patříte k ženám, které dopřávají dovolenou i svému obličeji a vychutnávají si chvíle, kdy se nemusí líčit? Nebo se bez, byť jednoduchého, make-upu neobejdete ani na chalupě? A co na koupališti, u moře nebo u bazénu? Používáte vodě odolnou řasenku, necháváte si řasy před dovolenou barvit, nebo to vůbec neřešíte?

Co žena, to názor. Každá z nás chce být upravená, ale co s make-upem, který stejně steče s potem, co s řasenkou, která se rozpije do nevzhledných monoklů, a co se rtěnkou, kterou sníme s prvním kopečkem zmrzliny?

Udělala jsem si takový malý soukromý průzkum mezi svými kamarádkami a vyšlo mi, že většina z nich se v létě o dovolené nelíčí vůbec, protože tak musí činit po celý rok. Navíc je skoro škoda nevyužít krásného odstínu pleti, které nám vykouzlilo slunce, a patlat na něj ještě nějaké barvičky. Maximálně lesk a tužka na oči, shodovaly se téměř všechny. Nemohu než souhlasit.

A co při sportu? V létě chceme dohnat, co jsme za celý rok trochu zanedbávaly, a vrháme se do tenisu, běhu, usedáme na horská kola a obouváme kolečkové brusle. Sport a šminky nejdou moc dohromady. Vypadá to nesportovně. Navíc ke sportům, při kterých se člověk hodně zapotí, se žádný make-up nehodí stejně jako nápadný šperk. Když už to musí být, tak řasenka a lesk, o růž se postará pohyb sám.

A vůbec. Všimly jste si, že když jste opálené, vypadáte nalíčené mnohem starší než nenalíčené? Ne? Tak se na to zaměřte. Hlavně se vyhněte tmavým rtěnkám, příliš výrazným stínům a tlustým linkám.
V létě víc než kdy jindy platí: „Méně je více!“

Jak jste na tom s líčením v létě a o dovolené vy, milé ženy-in?
Nedala byste bez svého kosmetického kufříku ani ránu, nebo ho ráda zavřete a na chvíli na něj necháte sedat prach (řečeno obrazně, pochopitelně)?

Napište mi o tom.

Reklama