A máme tu i sousedský příspěvek týkající se soužití s tzv. nepřizpůsobivými sousedy. Je od čtenářky s nickem Ivásek. Vůbec ji nezávidím, co všechno musela zažít. Opravdu: zaplať pán Bůh, že jsou pryč!

Na začátku letošního roku jsme se s přítelem přestěhovali do jeho malého bytu, který je v pavlačovém domě (= z pavlače vedou dveře přímo do bytů, neexistuje žádná „chodba“, ze které by se do bytů chodilo; domů se jde prostě z balkonu).

Naši sousedé, tedy ti, co bydlí v bytě hned vedle nás, jsou národností Ukrajinci a jsou to velmi milí lidé, nehluční, nevyvolávají žádné napjaté atmosféry – člověk o jejich existenci ví jen tehdy, když je potká a pozdraví se s nimi.

Naopak sousedé těchto sousedů byli (díky bohu za minulý čas) dva lidé, které opravdu vystihovalo slovo „nepřizpůsobiví“. Paní ve věku kolem 40 – v tomto případě věk velmi těžko odhadnutelný, neb její vzezření bylo olivněno častou konzumací alkoholu, cigaret a jiných „povzbudovadel“, podeváté těhotná (počet otců narozených dětí neznámý; všechny pro životní styl matky umístěny v dětském domově); pán možná stejné věkové kategorie jako paní, romské národnosti. Zezačátku s nimi problémy nebyly – tedy v době, kdy jsme se nastěhovali, měli zřejmě „období klidu“. Problémy začaly v okamžiku, kdy přítel zjistil, že se nám napojili na elektriku a vesele si ji sosali. To tenkrát došlo i na policii – my volali policii, protože přítelovi pán vyhrožoval fyzickou likvidací, pán volal policii, protože ho prý můj přítel ohrožuje světlem z baterky :)Takovýchto eskapád bylo více…

Přicházely nahodile, zřejmě podle toho, kolik toho měli oba dva v krvi. Občas se nám záhadně ztratil pytel s odpadky, které jsme nechávali na pavlači a chtěli je vyhodit později. Občas se zase ztratily lahve, které jsme chtěli vrátit v obchodě. O letních prázdninách bylo na domě ukončeno zateplení fasády a do týdne byla poničená, neb pán zjevně pod vlivem, což paní vytušila a nechtěla ho pustit do bytu, jal se do bytu šplhat po hromosvodu, který vyrval ze zdi (šlo o to kovové ukotvení do stěn domu) a svými blátivými botkami zanechal na fasádě krásné stopy…

Tito dva bydleli v jednom ze čtyř obecních bytů. Snahy o jejich vystěhování (byli neplatiči) byly marné, ale nakonec se to povedlo.  Termín exekučního vystěhování byl znám – mělo k němu dojít jednoho pondělka… O víkendu před tímto datem jsem prala prádlo, které jsem také na pavlači sušila…  Měli jsme jet na výlet… Ráno toho dne, kdy jsme chtěli vyrazit, jsem si šla na pavlač pro oblečení, které jsem tam vyprala – nebylo… Resp. chybělo veškeré spodní prádlo, které jsem tam sušila (ručníky, trička a tílka – vše tam zůstalo) – hrubým odhadem „škoda“ kolem 2000,--. Celý výlet jsem měla zkažený… Nikdo z nás nemá důkaz, že to byli oni, kdo prádlo ukradl, ale myslím si svoje. Jsem ráda, že jsou pryč!

Ivásek

Pozn.red. : Text nebyl redakčně upraven

______________

Co dodat? Nikdo z nás by vedle takových sousedů nechtěl bydlet ani zadarmo. Ještě, že se je podařilo vystěhovat a máte klid. (snad nepřijdou další)
Děkuji za příspěvek a přeji hezký den
Saša

Téma dnešního dne 24. října 2011 zní: Sousedské vztahy

  • Jací jsou vaši sousedé?
  • A nebo jaké byste si přály?
  • Máte hezké sousedské vztahy, nebo občas skřípají?
  • Znáte nějakou sousedskou příhodu svých známých nebo příbuzných?
  • Ať už veselou, nebo smutnou
  • Líbí se vám více sousedská anonymita, nebo skoro až rodinné vztahy?

Vše o sousedech, ať už svých, nebo svých známých, pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Za příspěvek, který napíšete, jednu hodnou sousedku odměním, a to dárkem, který můžete v rámci dobrých sousedských vztahů dobře využít :) Balíčková sada kávy Douwe Egberts

kava

Reklama