shutterstock-1707246571.jpg
Foto: Shutterstock

Nedávno mluvil o výhodách ořechových skořápek na svém Instagramu digitální tvůrce Armen Adamjan. Konkrétně zmiňoval čaj, který se z nich dá připravit. Podle něj je nejen překvapivě lahodný, ale také má spoustu zdravotních výhod – je plný vitamínů a antioxidantů.

„Tento čaj je opravdu dobrý na střeva. Dává věci v jejich útrobách do pohybu. Je užitečný, když máte rýmu, chřipku, a dokonce potlačuje chuť k jídlu, když se snažíte zhubnout,“ říká.

S tím, že jsou skořápky vlašských ořechů zdraví prospěšné, souhlasí i dietoložka Dr. Varsha Gorey z Apollo Hospitals v Bombaji. Šálek čaje ze skořápek vlašských ořechů každý den podle ní může posílit naši imunitu a snížit příznaky běžného nachlazení a jiných infekcí.

Vodu z vyvařených skořápek můžete také využít pro zdraví ústní dutiny, například jako ústní vodu. Jsou také často významnou složkou některých šamponů. Lidé, kteří si stěžují na slabé vlasy, mohou vyzkoušet oplach ze skořápek pro jejich posílení.

Známým benefitem ořechových skořápek je pak také pozitivní vliv na lidskou pokožku. Z tohoto důvodu se běžně používají v kosmetickém sektoru pro výživu, hydrataci pokožky a znovuzískání ztraceného jasu.
 
Jak udělat čaj ze skořápek:

  1. Očistěte skořápky vlašských ořechů a vařte je ve vodě 30 minut.
  2. Jakmile se voda zbarví do pěkné medově hnědé barvy, je hotovo.
  3. Sceďte vodu a pijte.


 
Zdroje: Instagram/Armen Adamjan, Nutto Fruto, Indian Express, News18, Joe Vinson (The University of Scranton)