Veronika Bulánková, redaktorka
Po létě, kdy u nás doma televize moc často neběžela, přišel podzim a s ním i novinky na Netflixu. Během jednoho sychravého víkendu jsem zhlédla všech deset dílů nového seriálu Emily v Paříži (Emily in Paris). Je o mladé ženě pracující v marketingu, která se kvůli kariéře přesouvá na rok do Francie. Seriál bývá přirovnáván k Sexu ve městě, což podle mě rozhodně nesedí, protože Sex ve městě je prostě jen jeden. I tak je to příjemná oddychovka, při které se člověk může pokochat zajímavou módou. Stihla jsem také film Enola Holmesová, což je příběh sestry slavného detektiva, která se snaží vypátrat svou zmizelou matku. Výkon teprve šestnáctileté Millie Bobby Brown, kterou můžete znát ze seriálu Stranger Things, byl obdivuhodný, ale jinak mě snímek zase tolik nenadchnul. Ale ani to nebyl vyloženě propadák.

Clipboard.jpg
Foto: Profiemdia (Emily v Paříži a Enola Holmesová)

Jako třetí můžu doporučit dokument Sociální dilema (The Social Dilemma). Vystupují v něm odborníci na sociální sítě typu Facebook a Instagram, kteří pro tyto společnosti dříve pracovali, a teď před nimi varují. Algoritmy totiž řídí velkou část našeho života, aniž bychom si to vůbec uvědomovali. Pustila jsem si také několik dílů série z roku 2018 s názvem Nenasytná (Insatiable). Příběh je postavený na tom, že náctiletá dívka kvůli nehodě zhubne obrovské množství kilogramů a začne se účastnit soutěží krásy, v čemž jí pomáhá muž ve středním věku jménem Bob. První díl byla zábava, ale další už mě tolik nenadchly, tak uvidím, jestli v seriálu dojdu až na konec. 

5f802ffb50fa7Clipboard.jpg
Foto: Profimedia (Nenasytná, Sociální dilema)

Karolína Waberová, redaktorka

Momentálně koukám na fantasy hororový seriál Lovecraftova země (Lovecraft country), který je natočený podle románu Matta Ruffa. Celý příběh se točí okolo záhadného města, na kterém založil americký fantasy spisovatel H. P. Lovecraft mnoho svých příběhů, jimiž je i tento inspirován. A že jde o pořádné fantasy se vším všudy, a především hodně přizpůsobené moderní době. Každý další díl si říkám, co ještě dalšího se stane, běžně se v dílech objevuje třeba mrtvá trans žena apod.

Několikrát jsem uvažovala o tom, že už se přestanu dívat, ale zvědavost mi to nedovolí. Nic podivnějšího jsem nikdy neviděla. Nutno dodat, že má seriál z produkce HBO skvělou výpravu, kameru, režii, zkrátka nejde o žádné béčko. Na ČSFD má hodnocení špatné, na IMDb velmi dobré…

profimedia-0561888195.jpg
Foto: Profimedia (Lovecraftova země)

Protože se chci v tomto období hodně smát, koukám se na všechny řady Červeného trpaslíka a nepravidelně si sem tam pustím nějaký díl Sexu ve městě. Nové seriály mě nikdy nerozesmějí, nevím, čím to je a zajímal by mě názor či nějaké doporučení ostatních.

Marta Kratochvílová, editorka

Aktuálně mám koronavirus a jsem v karanténě. Když dodělám z domova vše do práce, mám poměrně dost času, a tak večery většinou trávím u seriálů. Stihla jsem za jeden večer seriál Emily v Paříži, který se mi velmi líbil. Má zatím jen jednu řadu a kratší díly, takže to šlo rychle. Trochu jako novodobý Sex ve městě s jinými postavami.

Dalším seriálem, který jsem dokoukala, je brazilský seriál Nejkrásnější věc (Girls From Ipanema nebo Coisa Mais Linda), taktéž z ženského prostředí. Jde o příběh točící se kolem čtyř hlavních hrdinek, které chtějí dosáhnout úspěchu v době, kdy svět ještě ovládají muži, a žena nesmí bez souhlasu manžela například ani podnikat. Děj se odehrává v Riu v letech 1959 a 1960. Dvě z těchto žen se rozhodnou otevřít hudební klub, který bude nejlepší v Riu, jenomže vše se trochu komplikuje. Nechybí milostné zápletky ani vražda. Seriál se mi moc líbil a těším se na další řadu, kterou snad tvůrci brzy natočí.

profimedia-0534731205.jpg Foto: Profimedia (Nejrkásnější věc)

Třetí seriál je pro ty, kteří mají rádi dokumentární kousky a trochu toho tajemna. Jde totiž o šestidílný dokumentární seriál Nevyjasněné záhady (Unsolved Mysteries). Každý díl se zabývá jedním z nevyřešených záhadných případů, jako jsou vraždy, zmizení, nebo dokonce setkání s UFO. V dokumentu jsou vždy rozhovory s pozůstalými, vyšetřovateli nebo těmi, kteří se znali s obětí, a je zde rekonstruován celý případ.

profimedia-0540723699.jpg
Foto: Profimedia (Nevyjasněné záhady)

Reklama