Co bude k večeři?

U nás to začíná zpravidla každý den stejně.

"Lásko, co bude k večeři?"
"Co mi dneska uděláš k večeři?"
Na to já odpovídám: „Co bys chtěl?“
"To já nevím, něco vymysli!"

A potom to začne. Já vymyslím asi tucet jídel, která on vždycky zavrhne a potom řekne něco jako, tak udělej alespoň vajíčka, nebo tak já si dám palačinky!

 

Mně osobně by stačila nějaká lehká zdravá večeře. Pomazánka, zeleninová obloha a byla bych spokojená, protože mám každý den teplé jídlo v práci. Ale on má k obědu jen rohlíky se sýrem nebo salámem, tak si říkám, že mu budu dělat teplé a dobré večeře, protože jinak z něho za chvíli ty džíny spadnou.

 

Ale co naplat, je mlsný a vyhovět jeho přáním někdy nejde, posuďte sami. Dělat po práci menu jako vepřo, knedlo, zelo, aby se nejedlo ve 21:00, tak to asi dost dobře nejde. Navíc je dost omezený výběr, protože díky přístupu jeho rodičů, jako že tohle on nejí,  to on do pusy nevezme, se naprosto musí vyloučit přílohy jako těstoviny a rýže, z čehož jdou připravit rychlá a dobrá jídla. Například těstoviny s brokolicí a sýrovou omáčkou, zeleninové rizoto…

I když změna je možná, protože ještě nedávno tvrdil, že by ovesnou kaši do pusy nevzal a včera snědl půl talíře, takže hlavně vydržet a nepřestat měnit. Poté by se mi o mnoho zjednodušily i ty večeře! 
A teprve až teď dokážu ocenit naší mamku, která každý den vymýšlela dobrůtky, protože my jsme samozřejmě říkali, ať něco vymyslí. A pro mě jednoduše není problém to uvařit, problém je vymyslet, CO UVAŘIT!

A to jsme zatím sami dva, natož až k nám přibudou capartíci a pokud budou ještě tak mlsní, jako je přítel, tak se mám opravdu na co těšit. To asi zavedu heslo, co si najdeš, to budeš mít :-)

U nás se vždy razilo, co je na stole, to se sní, a kdo zaváhá, nejí, a teď se sestrami nemám sebemenší problém s výběrem jídla. A myslím si, že pokud má člověk denně teplé jídlo v práci, tak teplé večeře nejsou třeba, což ale u nás nejde. A občas si zajít na večeři je fajn, ale každý den bych to taky nechtěla, domácí strava je domácí strava :-)

Všem Vám přeji pevné nervíky ve vymýšlení večeří a spokojené strávníky.

krumi


Milá krumi, co rodina a vztah, to jiný přístup k večeřím - všemu. Taky znám některá jedovatá jídla - většina z nich obsahuje právě brokolici. Jo, jo nemáte to s námi lehké. I když u nás se snažím hodně vařit já, protože mám rád jídla, která mají jména. Promiň Klárko :) A neobsahují jedovaté poživatiny  (brokolice, ledový salát, špenát nebo odporné fazolové lusky).

 

Dnes si píšeme na téma kdo vaří večeři a zda vůbec je třeba je vařit...

 

Vaříte každý den teplé večeře?
Chodíte do restaurací?
Vaří Váš muž či přítel?
Jakou kuchyni máte ráda?
Milujete jídlo?
Pište na:

redakce@zena-in.cz

Nejzajímavější příspěvky odměníme!

Reklama