Madeira má mírné, vlhké podnebí, které vyhovuje bujné vegetaci. Na první pohled se zdá, že květiny a rostliny nádherně ladí se zdejším prostředím. Světaznalý botanik však záhy zjistí, že se tu vyskytují zvláštní druhy květin z různých koutů světa.

Za poslední staletí zde přibylo mnoho květin z jihoafrického regionu Cape a exotická flóra z Jižní Ameriky, kterým se tu daří stejně dobře jako původnímu rostlinstvu.

Pobřeží lemuje plazivá rostlina pocházející z Jižní Afriky - Carpobrotus edulis, dále ze stejné země pochází Lampranthus spectabilis a podél pobřeží nesmí samozřejmě chybět ani datlové palmy dovezené z kanárských ostrovů. Zavlažovací systém, který využívá umělé kanály (levadas), umožňuje ostrovanům obdělávat i nehostinné oblasti země, které často obklopuje např. Ibišek syrijský (pochází z dálného východu a kvete od května do října) a mimóza (nachází se převážně v zalesněných oblastech a kvete v zimě).

V horských oblastech se vegetace podstatně liší od nížin a vyskytují se zde převážně domácí druhy rostlin - Isoplexis sceptrum, Janovec metlatý, Juniperus oxycedrus (jalovec).


Terasovité pláže byly vybudovány do svahu kopce a pěstuje se na nich široká škála plodin pro domácí trh i export. Nejčastěji můžeme spatřit banánovníky, jedlé kaštany (sklízí se na podzim), papáju (pochází z Jižní Ameriky a rodí ovoce po celý rok) a aloe vera (má ostnaté listy a využívá se proto jako ohrazení kolem plantáží).

Zahrady Madeiry

Subtropické klima a směs původní i přivezené flóry spoluvytvářejí zahrady, které budí závist pěstitelů z celého světa.

Pojďte je s námi navštívit....

QUINTA DA BOA VISTA

Také známá jako orchideová farma. Uvnitř můžete obdivovat různé druhy orchidejí (sezóna je od ledna do května). Doporučujeme dopravit se taxikem, neboť se dá velice špatně nalézt.

BOTANICKÁ ZAHRADA
Botanická zahrada ve Funchalu hýří barvami po celý rok a můžete zde obdivovat magnólie, orchideje, kamélie, erythirinu a další úchvatné květiny. Při procházkách mezi květenou se také můžete kochat překrásným výhledem na Funchal. Součástí zahrady je ZAHRADA PAPOUŠKŮ, kde můžete vidět spoustu tropického pestrobarevného ptactva.

ZAHRADY A PALÁC MONTE
Překrásné tropické zahrady, které se nachází na hoře Monte, pod kostelem Panny Marie z Monte stojí zajisté za to navštívit. Krásně strávené odpoledne procházkami mezi mostíky, jezírky, bujnou květenou a sochařskými sbírkami vám bude odměnou.

ZAHRADA QUINTA DO PALHEIRO
Zahrada se nachází vedle golfového hřiště Palheiro golf, odkud se Vám naskytne překrásný výhled na Funchal.

JARDIM ORQUÍDEA - ZAHRADA ORCHIDEJÍ
Tato překrásná zahrada nadchne každého milovníka těchto vzácných květin. Hlavní sezóna květu orchidejí neboli nejlepší čas pro návštěvu zahrady je od února do dubna. Navštívíte-li však tuto zahradu i v jiném časovém období, zcela jistě nebudete zklamáni.


HORTENSIA GARDENS - TEA HOUSE


Tato příjemná soukromá zahrada je častou zastávkou pro turisty po levádách, klikatících se na úbočích nad Funchalem. Zahrada hortensií pokrývá 6 000 m2. V zahradě se pěstují stovky různých druhů kvetoucích rostlin a stromů. Odsud je dobrý výhled dolů do Funchalu. Tea House Hortensia Garden má velmi dobrou pověst s výborným servisem a vynikajícím čajem a kávou, podávají zde domácí chléb, různé zákusky, wafle s džemem a čerstvé teplé vdolky. K Hortensia Garden nejlépe dojdete podél levády dos Tornos, se vstupní branou v blízkosti potůčku.

 

Více informací naleznete na www.snailtravel.cz , ale pokud je budete chtít navštívit osobně, pak je to zde: Veleslavínova 6, Praha 1, telefon 224 813 926, 224 814 567, email internet@snailtravel.cz.

Reklama