Už jste měly někdy rande naslepo? Nikola ano. I když, ono to až tak úplně rande naslepo nebylo. Romana poznala už z fotek na facebooku. Jenže tam dával fotky, kde byl o deset let mladší – a pohlednější.

Facebook je…

click

Facebook je sociální síť, která umožňuje komunikaci s přáteli, spolupracovníky, spolužáky a lidmi z okolí. Alespoň takhle je Facebook prezentován.
Jenže ono jde o síť, kde zdaleka nekomunikují mezi sebou jen lidé z okolí, ale také lidé zcela neznámí, kteří se znají pouze podle fotografií, které častokrát ani nejsou jejich, anebo jejich momentální podobě zdaleka neodpovídají.
Facebook je sociální síť, bez které dnešní mladí lidé už neumí ani žít. Stejně jako pětadvacetiletá Nikola, která doufala, že si touto cestou našla i toho správného kluka. Chyba lávky.

To jsi ty?

Komunikovali spolu asi měsíc, na facebook dávali oba ty nejkrásnější fotky, které měli. Nikola tedy současné, ale Roman staré deset let. Bylo mu na nich necelých třicet, měl celkem slušnou postavu a vlnité vlasy.

Když pak došlo k prvnímu opravdovému setkání, na rande přišel čtyřicátník s pupkem a začínající pleší. A k tomu se ještě příšerně potil.
„Ahoj Niky, to jsem já, Roman.“
Nikola si všimla blížícího se chlapa, ale ani ve snu ji nenapadlo, že je to ten celkem pohledný kluk z fotografií na facebooku.
„To jsi ty?“ zeptala se překvapeně.
„Na fotkách vypadáš trochu jinak,“ zatvářila se kysele.
„Ale jenom trošičku, mám tam trochu víc vlasů, ale jinak jsem stejný, ne?“ zasmál se Roman, očivodně chlap, který měl ženskou naposledy tak ve snu.
Nikola si v duchu nadávala: „Já jsem taková kráva!“ a chtěla hned odejít.

Roman ji ale přemluvil na malou sklenku, tak šli do nedaleké restaurace, kde Nikola s hrůzou zjistila, že Roman vlastně bydlí přímo na jejich sídlišti, pár paneláků od toho jejich, a nedělá vůbec žádného horského instruktora, jak se prezentoval.
Navíc je nezaměstnaný, vyučený jako opravář televizorů a bydlí sám s matkou. Klasický svobodný mládenec, čtyřicátník a navíc podivně smrdí, protože se hrozně potí. Tohle z fotografie poznat nešlo, stejně jako to, že tam dává fotky staré deset let.

Nikola dosrkla deci vína a pak Romanovi řekla, že nechápe, proč si tak vymýšlel, a ať se nezlobí, že si myslí, že jsou oba hodně rozdílní, a bude lepší, když už se neuvidí. A ať ji ani nijak nekontaktuje.

Jenže s tím se Roman nehodlal smířit. Během rozhovoru, kdy Nikola zjistila, že Roman bydlí na stejném sídlišti, se nic netušíc prořekla i ona, a udala tak de facto, kde bydlí.
Roman na ni jednou ráno čekal u vchodu, a prý se jí chce ještě omluvit.
„Ale už ses přece omluvil, jednou to stačí, a už za mnou prosím tě nelez.“
„A co ti vadí? Že mám pleš?“
„Ne, ale jsi pro mě starý, myslela jsem, že je ti nejvýš třicet, promiň, fakt to nemá cenu, zkus si ty fígle na někoho jiného.“

Ale Roman byl neodbytný. Čekal na ni nejen u baráku, ale zjistil si také, kde pracuje, a čekal na ni u práce. Nikola pracuje v kadeřnictví. Někdy tam šel, že se jde jen tak ostříhat, a pokaždé jí přinesl kytku.
Jako zákazníka ho nemohla vyhodit, ale už nevěděla, co s ním dál.
Kamarádky jí radily, ať mu řekne, že půjde na policii, jestli ji nepřestane otravovat, protože tady už může jít o stalking.

Rozbiju ti hubu

Tento stav trval asi měsíc. Pak se Nikola „normální cestou“ seznámila s Patrikem, klukem o rok starším, se kterým si hodně rozumí, a hned na začátku mu řekla, jaké má problémy s tím „psychoušem Romanem“.
„Ať si zkusí přijít,“ uklidnil ji Patrik.
A tak jednou, když se zase Roman objevil, že jde ostříhat to nic, co měl na hlavě, Patrik si ho odchytil a pohrozil mu, že mu rozbije hubu, jestli se na Nikolu jenom podívá.
Romanovi se zpotilo čelo, odešel, a od té doby se u Nikolina baráku ani u práce neukázal.

Závěrem

Ne každá holka ale může mít takové štěstí, že má kluka, který ji ochrání, a ne každý „psychouš“ z internetu se nechá takhle lehce zastrašit.
Není lepší se seznámit s klukem tváří v tvář a nevěřit uveřejněným fotografiím?
Internet neprozradí ani povahu, ani záměry toho na druhém konci.
A ještě, co se týká těch fotografií… nemusíme chodit daleko, vždyť kolik známých tváří je bez retuše v civilu k nepoznání. :)

Přečtěte si také:

Reklama