Párkrát jsem zaslechla slovo kavitace v souvislosti s hubnutím a řekla si, že by vás tahle nová technologie mohla zajímat. A tak jsem si ji zašla sama na sobě vyzkoušet, abych vám mohla podat náležité reference.

V salonu Pretty woman na mě čekala sympatická masérka Adriana. Zjistila, zda netrpím epilepsií, srdeční či kožní nemocí a seznamem dalších potíží, a pak mě svlečenou do prádla položila na lehátko. Vedle mé hlavy zářil zbrusu nový kavitační přístroj Med Contour, který dokáže divy. Speciální hlavicí pomocí ultrazvuku dokáže rozbít vaše tukové buňky. Ty v těle prasknou a jejich obsah se vylije do mezibuněčných prostor, odkud ho lymfatický systém odvede z těla ven jako odpad. U vás pakl dochází k viditelné redukci tukových polštářků všude, kde si budete přát. Na břiše, stehnech, bocích, zádech... Jediné místo, kam přístroj mířit nesmí je obličej. „Tyto přístroje se používají v lékařství při odstraňování enormní obezity už dlouho. Nyní pronikly i do salonů krásy,“ vysvětluje majitelka salonu Renata Hawaz. Rozdíl mezi nimi je jen v intenzitě zvukových vln. Čím tlustší člověk, tím je potřeba zvuková frekvence nižší.

tz

První procedurou bylo otevírání mízních uzlin, na což má přístroj speciální nástavec a Adriana jeho práci umocnila lehkou ruční masáží. To proto, aby se vylitý tuk posléze lépe odplavil z těla. Pak jsem si měla vybrat partii těla, kterou chci zredukovat. U mě jednoznačně břicho. To mi namazala olejem a nastavila parametry požadované síly ultrazvuku u mě 25 kHz. Med Contour je vybaven speciální takzvanou duální hlavicí, na které jsou dvě k sobě nakloněné kovové plochy vysílající vlny. Hlavice obsahuje i vakuovou technologii pro nadzvednutí tukové tkáně. V praxi to znamená, že ultrazvukem není zasahována podkladová tkáň ani orgány, ale jen nechtěný špíček. Zvyšuje se tak účinnost i bezpečí.

r

Adriana mě začíná mučit a hněte hlavicí moje špekaté břicho. Hlavice pálí, ale nevydává žádné zvuky ani vibrace. Jakmile se její ruka na okamžik zastaví, pálení nabírá na intenzitě. Nejprve důkladně prohněte pravou stranu, pak levou. Mezi tím piju vodu, tělo prý při kúře ztrácí tekutiny a je potřeba je doplňovat kvůli lymfatické drenáži, která přijde hned v zápětí.

Po 40 minutách působení ultrazvuku vstávám. Břicho mám celé červené, ale nevadí mi to. Moje míry jsou o 2 centimetry menší než před zákrokem!

Uléhám na jiné lůžko, kde mě Adriana navléká na 20 minut do něčeho jako do nafukovacích rybářských holinek - ty se v různých intervalech nafukují a sfukují - je to přístrojová lymfodrenáž. To samé mě pak ještě čeká na břiše.

weer

Když odcházím, cítím se skvěle, jen mé břicho je chudera trochu pohmožděné. Adriana mě upozorňuje, že tuk z těla mi bude odcházet ještě týden, takže se nedoporučuje alkohol, který jeho odbourávání brání. 24 hodin mám dodržovat klidový režim, jinak cvičit a dodržovat správnou životosprávu. Po několika dnech jsem se doma zvážila a měla jsem o 2 kila míň!

O kavitaci

Tato ultrazvuková technologie se podstatně liší od všech jiných metod dostupných na trhu. Jedná se o alternativu operační liposukce. Tato metoda je šetrná a vysoce efektivní, působí přímo na tukové buňky ve vybraných oblastech. Výsledky jsou po několika zákrocích jasně viditelné

Během ošetření dochází k mechanické lipolýze, která vede k rozkladu tukových buněk, díky čemuž je podpořeno uvolňování mastných kyselin. Zničené tukové buňky se musí z těla odstranit lymfatickým systémem, proto musí po ošetření následovat lymfodrenážní masáž pro podporu tohoto procesu. Doporučovaný interval mezi terapiemi je 7-10 dní. Jedinou nevýhodou je vysoká cena. Deset zákroků pořídíte zhruba za 20 tisíc.

Reklama