zena.jpg
Zdroj: Kneipp

1. Následky pocení
S létem přichází horko a s ním logicky i pocení. Této přirozené reakci těla, která pomáhá ochladit náš organismus, se během parných letních dnů jen stěží vyhneme. Ačkoli je pro naše zdraví důležité, s ohledem na stav pokožky má pocení bohužel špatnou pověst. V teplejším počasí se navíc nejen potíme, ale také trávíme spoustu času venku, kde vystavujeme pleť negativním vlivům prostředí, jako je špína či znečištění. Jakmile se tyto látky smíchají s potem a mazem, vzniká recept na ucpané póry.

Pravidelné čištění pleti dvakrát denně – tedy ráno a večer – je jedním z nejjednodušších způsobů, jak ucpávání pórů zabránit. Odstraníte tak nejen make-up a kožní maz, ale právě i pot, jenž může vaší pokožce pořádně uškodit.

Kromě klasického odličovacího mléka můžete sáhnout po čistící látkové masce Kneipp Detox, která zbaví pleť až 80 % všech nečistot z okolního prostředí. Složení na bázi aktivního uhlí, chaluhy bublinaté a moringy olejodárné hloubkově čistí, hydratuje a regeneruje pokožku, navíc díky přírodnímu viskózovému flísu dobře drží na tváři.

maska.jpg

Látková pleťová maska Detox, Kneipp, 1 ks, 109 Kč

2. Zbytky opalovacího krému
Že je opalovací krém nezbytnou součástí každodenní letní péče o pleť, není žádnou novinkou. Nejen, že vás ochrání před nepříjemným spálením, působí také jako prevence rakoviny kůže. Věděli jste ale, že pleť ošetřená „opalovákem“ vyžaduje na konci dne důkladné vyčištění?

Pokaždé, když se natřete opalovacím krémem, mlékem nebo olejem, vytvoříte na pokožce bariéru. Ta vás sice ochrání před škodlivým UV zářením, ale také může zadržovat nečistoty, pot a přebytečný kožní maz. Pokud vás již trápí mastná pleť, je možné, že vám použití opalovací kosmetiky zhorší problémy s ucpanými póry a pupínky.

Existuje ještě jeden důvod, proč byste měli po opalování obličej umýt. Jelikož jsou opalovací přípravky zásadité a zůstávají na pokožce delší dobu, mohou narušovat přirozené pH kůže. Výsledkem je nejen vysoušení, ale i podráždění či vyrážky. S čištěním vám pomohou praktické vatové tamponky BEL Cosmetic, které si s sebou můžete vzít kamkoli, třeba i na dovolenou. Jsou vyrobeny z kvalitní bavlny a mikrovlákna, díky čemuž nedráždí pleť a netřepí se, takže na vašem obličeji nezanechají vlákna. 

tampony.jpg

Kosmetické vatové tamponky BEL Cosmetic, 38 Kč

3. Přetížení pleti
Slunění, konzumace alkoholu, koupání ve slané či chlorované vodě… To všechno má vliv na to, v jakém stavu bude vaše pokožka během léta. Pokud si nic z toho nechcete odpírat, zaměřte se na dvě věci: pitný režim a péči o pleť. A obě dvě dodržujte s železnou pravidelností. 

Letní měsíce se na vaší pokožce podepíšou dehydratací, podrážděním a v krajním případě i vznikem prvních vrásek. Existuje ale způsob, jak jí vrátit její původní lesk a pružnost. Při minimalizaci škod se zaměřte na hloubkovou regeneraci pleti, a to především doplněním vitamínů z řady C a E, který je zároveň jedním z nejlepších antioxidantů.

Aby se aktivní látky z hydratačních krémů či sér dobře vstřebaly, je potřeba tyto kosmetické přípravky nanášet na dokonale vyčištěnou pokožku. Pro hloubkové čištění a zpevnění pleti v jednom kroku použijte masážní přístroj FOREO LUNA™ 4, jenž během pouhé minuty odstraní všechny nečistoty, přebytečný kožní maz i zbytky make-upu a připraví tak pleť na vstřebání pečujících produktů. Velké plus spočívá také v použití nízkofrekvenčních pulzací, které slouží jako prevence ochabování pleti a redukce jemných linek a vrásek. A to se vám po slunném létě určitě bude hodit.

strojek.jpg

Masážní přístroj na čištění a zpevnění obličeje LUNA™4 (smíšená pleť), FOREO, 6 567 Kč