Připravili jsme pro vás zajímavý rozhovor s odborníkem na téma med, mateří kašička a její význam pro zdraví.

Royal

Včelařství je jeden z nejstarších oborů lidské činnosti. Díky činnosti včelařů dochází v přírodě k opylení rostlin. Můžete nám říct, jak to vlastně mezi včelami funguje?

V úle současně žijí 3 kasty jedinců. Ta nejpočetnější jsou včelí dělnice, těch bývá v úle několik tisíc až několik desítek tisíc a jejich úkolem je starat se o všechny ostatní kasty a další práce kolem dění v úle. Druhou kastu méně početnou tvoří trubci. Úkolem trubců je dobře se vykrmit, pěkně se posílit aby okamžiku, kdy příroda dá pokyn, mohli oplodnit neoplozené včelí matky. Poslední kasta je zastoupena pouze jediným jedincem a to je včelí matka (královna). Včelí matka se stará o reprodukci včelstva a zajišťuje správný chod celého včelstva.

Říká se, že všechny včelí produkty jako je med, propolis a mateří kašička jsou velmi zdravé. Opravdu jsou včelí produkty prospěšné pro lidské zdraví?

Ano, všechny včelí produkty jsou čistě přírodní a již po staletí se využívají v lidovém léčitelství pro své léčivé účinky. Včelí produkty můžeme podle jejich původu zařadit do dvou skupin. Do první patří rostlinný materiál - med, propolis, pyl. Druhou skupinu tvoří ryze včelí produkty - včelí vosk, mateří kašička a včelí jed. Včelaření se v České republice věnují z velké části malovčelaři ze záliby, máme zde také profesionální včelí farmy. Zajímavostí je, že letos oslavíme 140. výročí založení včelařské organizace u nás v České republice.

Často slyšíme, že je med velice cenná přírodní látka, která by neměla chybět v naší stravě. Opravdu si jeho užíváním upevníme naše zdraví?

Je tomu tak, med je nejznámějším včelím produktem, který je nejen skvělou a velmi chutnou potravinou, ale i biologicky vysoce hodnotným produktem. Med zvyšuje přirozenou odolnost organizmu a tím snižuje riziko nemocnění. Má také velké antibakteriální účinky.

Je známo, že vedle medu je také velmi oblíbeným produktem mateří kašička. Jsou opravdu její přírodní účinky pro náš organizmus tak blahodárné?

Mateří kašička je opravdu to nejlepší z přírody pro posílení imunitního systému dospělých i dětí. Doporučujeme ji užívat před nástupem chřipek a nachlazení, nejlépe 2-3 krát ročně formou posilujících kúr - nyní na podzim a poté na jaře.

Komu dále může být mateří kašička prospěšná?

Mateří kašička je významným zdrojem vitality a energie. Je vhodná také při namáhavé fyzické či psychické práci. Proto je také doporučována při pro celou rodinu: děti od 3 let, dospělé i seniory.

Jak se mateří kašička získává?

Mateří kašička se získává z matečníku. Vyrábějí ji včely, aby nakrmily královnu. Mateří kašička obsahuje nespočet výjimečných látek, které zajišťují dlouhověkost včelí královny, a také chrání královnu před různými onemocněními…Tento speciální pokrm prodlužuje život královny v porovnání se včelami až 40násobně.

Jak se mohu, i já nevčelař k těmto výjimečným látkám dostat?

Mateří kašička se dá koupit ve včelařských prodejnách nebo v ampulích v lékárnách. Zde je k mateří kašičce přidán med pro jeho účinky pro posílení organizmu, ale také jako výborný přírodní konzervant. Díky tekuté formě má pohodlné užívání. Je vyrobena z čistě přírodních zdrojů nejvyšší kvality – 100 % BIO kvalita. Díky BIO kvalitě je bez konzervantů, barviv.

Náš tip:

Mateří kašička - tradiční přírodní posílení imunity

Mateří kašička významně podporuje přirozenou obranyschopnost organizmu a má mohutný harmonizační účinek na lidské tělo. U odborníků je vysoce ceněna jako zdroj vitality a energie. Mezi nutričně významné látky obsažené v mateří kašičce patří minerály, vitaminy, tuky a bílkoviny a další životně důležité látky.

100% Bio kvalita

RoyalRoyal Jelly BioNově je na českém trhu uváděna výjimečná nabídka mateří kašičky od předního evropského výrobce, francouzské firmy Arkopharma Pharmaceutical Laboratories S.A. Všechny její přípravky Royal Jelly Bio jsou vyvinuty ve 100% Bio kvalitě. Tím je zaručeno, že jsou bez antibiotik, bez pesticidů a dále bez rozpouštědel, barviv a konzervantů. K dostání je varianta pro dospělé Royal Jelly Bio s vysokou dávkou 1500 mg mateří kašičky a také speciální balení pro děti od tří let Royal Jelly Bio Junior s výbornou jahodovou příchutí, jež obsahuje 500 mg mateří kašičky v denní dávce. Oba přípravky jsou navíc obohaceny o med, známý pro své blahodárné účinky na organizmus již od nepaměti.

Posilující kúru aplikujte 2-3 krát ročně
K dostání ve vaší lékárně - Výhradním distributorem je farmaceutická společnost Walmark
Více informací naleznete na www.klubzdravi.cz nebo na zákaznické lince 800 141 141 nebo přímo ZDE

Doplněk stravy

Reklama