Většina lidí si asi pojem dovolená spojuje s letním stanováním nebo pobytem u moře.

 

Avšak milovníci sněhu a zimních sportů si příležitost zimní dovolené nenechají ujít.

Horská ubytování jsou vybavena na příjezdy turistů a jejich servis je často doplněn i o příhodné podmínky pro děti. Není tedy problém vyrazit s celou rodinou, sáňkami, lyžemi, snowboardy a jinými pomůckami k radovánkám na sněhu. Snad jen čas a finance…

 

Právě finance sehrály zřejmě hlavní roli v začínajícím trendu trávit zimní měsíce v teplých krajinách. V tomto směru je zimní dovolená velmi občerstvující. Pokud je šance a dovolí-li to finanční rodinný rozpočet, doporučuji se vydat za mořem a teplem. S energií, kterou tam načerpáte, vydržíte jistě do prvních slunných dnů. Nejlépe je naplánovat návrat z teplých krajin na začátek našeho období jara. Potom se také může povést, že hned po vašem příjezdu budete uvítání prvními jarními dny a rozkvétající atmosférou. Pokud jste nezažily, doporučujeme vyzkoušet! 

 

 

Zeptali jsem se našich čtenářek, jak právě ony obvykle tráví zimní dovolenou. Zdaleka ne všichni ji tráví na sněhu.

 

 

Žábina – my trávíme nejraději zimní dovolenou na naší chaloupce na Šumavě. Kousek od ní máme lyžařský vlek a i na sáňkování se tam najde hodně příležitostí. Navíc chata je v našem vlastnictví, takže nás nikdo a nic neomezuje.

 

Lokna - naše rodina upřednostňuje teplo, takže naše ideální zimní dovolená není na horách, ale někde u moře. Zatím jsme to absolvovali jen jednou, ale ten týden na Kanárských ostrovech na přelomu února a března stál za to.

 

Laila - my si obvykle naši zimní dovolenou skvěle vysníme a plánujeme, jak pojedeme na hory, budeme lyžovat a běžkovat, popíjet grog na sjezdovce a večer pak se bavit v hospůdce příjemně unaveni sportováním.
Ale skutek utek. Než se něco domluví a zajistí, je samozřejmě všude plno, nebo není sníh. Takže abych pravdivě odpověděla, nejčastěji si ani žádnou zimní dovolenou nebereme.

 

Čárina - už třetím rokem po sobě vyrážíme koncem února na týdenní ozdravný pobyt do Bystřice pod Hostýnem.
Je to neskutečné blaho - masáže, bazén, perličkové koupele, sauna, plynová terapie, přístrojová stimulace čaker, upravená voda i pivo, jóga, domácí prostředí, výborná kuchyně a přátelský personál.
Letos startujeme 20. února a už se nemůžu dočkat, pohoda mi vydrží až do letní dovolené.

 

Talenka - zimní dovolenou neplánujeme, protože nikdo z nás neumí zimní sporty a na nějakou exotickou dovolenou za teplem nemáme peníze. Takže si dovolenou schováváme na léto a jezdíme po vlastech českých (sem tam moře) - hlavně na kole. 

 

 

A někteří zase mají dostatek sněhu po celý rok.

Zeptala jsem se také čtenářky s nickem Aninas, která žije na stále zasněženém místě v Kanadě.

 

 

Aninas - Jeeejda, to jste k této anketě vybrali tu "pravou".   

Na zimní dovolené nejezdím - i když bych ráda, protože teď momentálně je zde -38 stupňů.  Manžel šetří na dovolenou na jaro a léto, abychom mohli "domů" do Čech.

Takže mi zbývá jenom přítel můj nejvěrnější – PC. 

 

 

Krásnou dovolenou, ať již na sněhu, u moře nebo počítače, vám přeje Žena-in.cz!

 

 

Za odpovědi děkuji všem zúčastněným.

Reklama