shutterstock-1993847405.jpg
Foto: Shutterstock

Nejhorší stylingovou chybou lidí s jemnými nebo řídkými vlasy je používání těžkých kondicionérů nebo olejů, díky kterým vypadají jemnější vlasy rychleji mastné a nedrží nadýchaný objem. Vlasy přípravky navíc zatíží. Různé vlasové olejíčky a bezoplachové masky proto doporučujeme nanášet například před spaním, když víte, že si ráno budete mýt hlavu. Případně třeba nějaký čas před mytím.

Důležitá je ale samozřejmě i volba šampónu. Nám se osvědčily především přírodní produkty, které neobsahují silikony, sulfáty nebo parabeny. Dobré šampóny pro jemné vlasy nabízí Nobilis Tilia, Havlíkova Apotéka, Sisley Paris, Klorane nebo třeba Lush. Správně umyté vlasy poznáte tak, že budou na povrchu trochu hrubé. Někdy je potřeba si je umýt dvakrát dokola. Pokud se neobejdete bez kondicionéru, volte takový, který je určený pro jemné vlasy a nanášejte ho jen na konečky.

Hromadění produktů, které každý den používáme, vede k zatížení vlasů, díky čemuž mohou vypadat více zplihle. Doporučujeme proto používat čisticí šampón. Jde o druh šampónu, který vlasy nevyživuje, nehydratuje, neregeneruje, ale zatraceně dobře je umyje. Tento speciální šampón se používá obvykle jednou za týden nebo čtrnáct dní (záleží na výrobci).

asdfsds.jpg

1. Hloubkově čisticí šampon Original & Mineral, Notino, 605 Kč / 2. KLORANE Šampon detoxikační s BIO mátou vodní, Dr.Max, 449 Kč /
3. Šampón BIG s mořskou solí, LUSH, 600 Kč / 4. Objemová pěna Matrix, BezvaVlasy.cz, 229 Kč / 5. Fén Rowenta Studio Dry Glow, Alza, 799 Kč /
6. Objemový kondicionér pro jemné vlasy Biolage VolumeBloom, Notino, 299 Kč / 7. Tangle Teezer Fine and Fragile, muj-tangleteezer.cz, 399 Kč
Foto: Se souhlasem Notino, Klorane, Lush, Rowenta, Tangle Teezer

Po umytí vlasy vyfénujte. Pokud tento krok vynecháte a necháte je volně uschnout na vzduchu, vaše práce bude k ničemu a objem se nedostaví. Fénování začínejte hlavou dolů a nepoužívejte k němu nic jiného než vlastní ruce. Před fénováním můžete zkusit nanést do vlasů ještě objemový přípravek, který se následně aktivuje teplem. Ne všem jemným vlasům však musí sedět. Některé opět může zatížit.

Nakonec nezapomeňte účes zafixovat lakem. Aby vám dobře držel objem, můžete si lak nastříkat na konečky prsů a nenést pomocí nich ke kořínkům. To pomůže vlasy déle držet pozvednuté.

Důležitý je také střih vlasů. Obecně platí, že tupější linie jsou vždy lepší, a pokud se rozhodnete pro vrstvy, volte účes, který jich má co nejméně. Vhodné jsou boby, loby, dlouhé vlasy ve stejné délce nebo krátké pixie sestřihy.

Také jsme psali: 4 účesy pro jemné a řídké vlasy, s kterými budete vypadat, že jich máte dvakrát tolik

FotoJewert.jpg
Foto: Profimedia

Zdroje: Osobní zkušenosti autorky, Who What Wear, Self

Reklama