vlasyyyyyy.jpg

Foto: Shutterstock

Pokud máte jemné vlasy, je volba účesu to nejdůležitější. Boby, loby, dlouhé vlasy zastřižené do jedné délky, pixies… tyto účesy se k takovým vlasům hodí nejlépe. Důležité také je, vyhnout se přípravkům, které vlasy zatíží. To je chyba, kterou dělá hodně lidí – dávají si na vlasy příliš stylingových produktů, používají těžký kondicionér, různá rozčesávadla a oleje. Díky nim jsou jemnější vlasy nejen rychleji mastné, ale brání v objemu a nadýchanosti. Pak je popravdě téměř jedno, jaký střih pro vlasy zrovna zvolíte. Olejíčky a masky si dávejte vždy před mytím vlasů.

Dopomoct si k objemu můžete i vhodnými šampony. Nejlepší pro jemné vlasy jsou přírodní produkty bez parabenů a silikonů, které je zbytečně nezatěžují. Pro dobrý výsledek si vlasy vždy umyjte dvakrát dokola. Na jemné vlasy doporučujeme například šampón Klorane s mátou vodní, šampón pro objem od Nobilis Tilia, BIG či Wasabi Shan Kui od Lush nebo šampón pro objem jemných vlasů od Sisley. Také používejte lehčí kondicionéry a nanášejte je nejlépe jen do konečků.

rerrtr.png

1. Revitalizing Volumizing Shampoo, Sisley Paris, 1735 Kč / 2. Klorane šampon s bio mátou vodní, Benu, 339 Kč /
3. Wasabi Shan Kui, Lush, 340 Kč / 4. Šampon granátové jablko The Lab Room, WhiteOrchid.cz, 430 Kč /
5. Šampon pro objem vlasů Nobilis Tilia, 299 Kč /
Foto: Se souhlasem Sisley, Klorane, Lush, WhiteOrchid, Nobilis Tilia

A jaké jsou tedy nejlepší účesy pro jemné vlasy, díky kterým si ostatní budou myslet, že máte více vlasů, než ve skutečnosti máte?

Bob nebo kratší lob

Elegantní tupý bob nebo lob jsou jedněmi z nejstrategičtějších účesů pro ty, kteří mají jemné nebo řídké vlasy. Tento sestřih nejenže přidá na objemu vašim vlasům, ale také dodá styl jakémukoliv outfitu ať už v rovné nebo zvlněné verzi. Navíc se objem zvětší vždy, když uděláte mírný pohyb, protože se do pohybu dají i vlasy. Nejobjemněji vypadají, pokud sedí nad límcem.

taylor.jpg

Foto: Profimedia

Dlouhý lob nebo mikádo

Těm ženám, které mají jemné vlasy a hledají něco mezi dlouhými vrstvenými nebo krátkými tupě střiženými, doporučujeme účes střední délky s jemným vrstvením. Chybu neuděláte ani jemnými plážovými vlnami. Tento účes vypadá dobře na všech a je skvělý především na letní období.

profimedia-0690048613.jpg

Foto: Profimedia

Full pixie

Full pixie je skvělý účes pro jemné vlasy, protože pomáhá dodat vlasům plnost. Klasický pixie má spoustu vrstev a tím snižuje hustotu vlasů. V tomto případě jde však o plnější pixie, který vytvoří větší objem. Navíc je tento střih nenáročný na údržbu a vyžaduje minimální styling. Až půjdete ke svému kadeřníkovi, požádejte o „plný“ nebo „hustý“ pixie střih s minimálním vrstvením.

annneee.jpg

Foto: Profimedia

Vlasy v jedné délce

Jednou chybou, kterou lidé s jemnými vlasy dělají, je, že je nechávají příliš dlouhé nebo si je nechávají příliš sestřihat, protože si myslí, že budou vlasy vzdušnější. To je ale omyl! V tomto případě je daleko lepší zastřihnout všechny vlasy do jedné délky. Ať už jde o bob nebo vlasy lehce pod ramena, budou rozhodně vypadat bohatší.

ate.jpg

Foto: Profimedia
 

Zdroje: Autorka článku, Who What Wear/kadeřník celebrit Ted Gibson

Reklama