chleba ve vajíčku

Oblíbenou svačinkou v naší školce býval chleba ve vajíčku. V takové velice levné verzi. Chléb obalený ve směsi vajíček s vodou a solí, osmažený. Nic moc.
Ale když si s trochu pohrajete, vznikne vám moc dobrá svačinka. A když to nepřeženete s olejem, na kterém smažíte a použijete celozrnné pečivo, tak půjde snad o skoro zdravou svačinku :-)

Základem tohoto rychlojídla je zbylé pečivo, klidně i více dní staré (bez zelených a bílých skvrnek :-)) Chléb nakrájíme na plátky, rohlíky rozkrojíme podélně.

V hlubší misce si rozšleháme vejce (počet podle počtu připraveného pečiva), můžeme přidat trochu mléka. Dochutíme solí a špetkou pepře (pro děti můžeme pepř vynechat). Smažíme v rozpáleném oleji dozlatova.

Takhle bychom mohli skončit a chleba podávat pouze obalený vajíčkem. Nebo si můžeme pohrát a ještě ho vylepšit. Když máme jednu stranu usmaženou, otočíme chleba, aby se usmažil i ze strany druhé. A posypeme ho nastrouhaným nebo plátkovým sýrem, který se při teplotě na pánvičce roztaví.

V Krkonoších na Zvoničce nám paní majitelka chystá chleba ve vajíčku s plátkem šunky, sýra a posypaný proužky pórku nebo jarní cibulky.

V BeskydechU plané jabloně zase šéfkuchařka přidáva do vajíčkové směsi vcelku dost česneku a majoránku. Chleba potom chutná jako bramborák a voní po celém penzionu.

Vajíčkovou směs můžeme dochutit i dalším kořením. Díky chilli získáme pikantní chuť, sladká paprika nám směs i obarví. Někdo si hotový chleba potírá hořčicí a sype čerstvou cibulkou nebo pórkem.
Výborně chutná v kombinaci s jakoukoliv čerstvou zeleninou, především jsme si oblíbili papriku a okurek.

Připravíte si občas chleba ve vajíčku nebo vám tohle jídlo připadá příliš obyčejné? Máte jiné oblíbené kombinace a vychytávky?

 

Reklama