Padání vlasů trápí mnoho mužů. Dárcovská urinoterapie může s problémem pomoci. Jednou týdně šálek čerstvé moči mladé ženy dokáže plešatění vyléčit. Dárcovská urinoterapie má u léčených velmi kladné ohlasy.

skin

Pojem urinoterapie je všem už nejspíš dobře znám. Jde alternativní metodu léčby, která stojí na pití vlastní moči. Občas léčba zahrnuje také přikládání obkladů, koupele a podobně. O čem jste možná ještě neslyšela, je dárcovská urinoterapie. Dárcovská tedy znamená pití uriny (moči) někoho jiného. Nejčastěji mladé ženy nebo dítěte.

Dárcovská urinoterapie se tu a tam využívá k léčbě akné nebo kožních chorob. V tomto případě většinou formou obkladů. Mnohem častěji se ale využívá k léčbě plešatosti nebo padání vlasů u mužů. Léčba v tomto případě vypadá tak, že pacient, plešatější muž, přijímá moč od ženy. Nejčastěji poprosí svou přítelkyni, sestru nebo kamarádku. Taková ženy by především měla být zdravá, protože je tu vysoké riziko přenosu nemocí.

U léčených mužů má tato metoda velmi kladné ohlasy.

Jedním z těch, kteří si dárcovskou urinoterapii vyzkoušeli, byl Honza. „Začal jsem plešatět asi před třemi lety. Chodil jsem k lékaři, ten mi ale řekl, že je to normální a že se se ztrátou vlasů mám smířit. Já bych se smířil, kdyby mi ta pleš aspoň slušela. A pak mi doporučil, že bych mohl zkusit dárcovskou urinoterapii. Po dlouhém vnitřním boji jsem to probral s přítelkyní a rozhodli jsme se, že to zkusíme. Asi za měsíc se mi vypadávání zmírnilo. Po půl roce jsem měl zase zpět ztracené vlasy, byl to skvělý pocit. Teď pokračuju už jen ve formě obkladů a zábalů,“ řekl.

Ženská moč se v léčbě užívá proto, že obsahuje hormon estrogen. Estrogen lze pochopitelně získat i jednodušší cestou, ale podle názorů některých odborníků je právě estrogen v moči je té nejživější a nejlépe zužitkovatelné formě. Estrogen v mužském těle pak sníží produkci derivátu testosteronu. Díky tomuto efektu pak lze léčit dvě odlišné mužské nemoci. Tou první je již zmíněná plešatost, a tou druhou zhoubné nemoci prostaty.

Muž, který se rozhodne urinoterapii podstoupit, pak musí jednou týdně po dobu několika měsíců vypít šálek moči. Ta by měla být čerstvá. Nejlepší možnost je vypít ji hned po odběru, protože při vychladnutí a vystavení světlu se léčivé účinky moči velmi rychle snižují.

Aby se moč zbavila nepříjemného zápachu a chuti, je dobré, když se dárkyně den až dva dny před odběrem zdrží slaných pokrmů a jídel obsahující bílkoviny. První výsledky terapie se objeví po čtyřech až pěti týdnech.

Čtěte také:

Reklama