Cestování

Kostarika: Osvaldo Padilla Ledesma vyrostl v džungli

Kostarika: Osvaldo Padilla Ledesma vyrostl v džungli

Třetí díl fotoseriálu z věčně zelené středoamerické země je věnován turistickému průvodci Ozzimu, jak si nechává říkat, jehož zásluhou jsme si odvezli nejen spoustu výjimečných zážitků, ale také „fotoúlovků“. Jeho životní příběh zní jako pohádka o chudém chlapci, který ke štěstí přišel.

29.06.2016 - Exotika - Zuzana Anai Hainallová
Salcburské noky – nebeské požitky pro chuťové pohárky

Salcburské noky – nebeské požitky pro chuťové pohárky

Salcburské noky byly opěvovány již v operetě! „Sladké jak láska a jemné jak políbení… z nebes pozdravení…“, tak se zpívá v temperamentní klasické operetě Freda Raymonda „Sezona v Salcburku“ z období před II. světovou válkou. Málokterý salcburský dezert si získal takovou světovou slávu jako salcburské noky.

28.06.2016 - Tipy - Komerční článek
Rakouské Stubaiské údolí nabízí mnoho letních radovánek

Rakouské Stubaiské údolí nabízí mnoho letních radovánek

Údolí Stubai 2016: Turisté najdou ve Stubaiském údolí mnoho možností pro perfektní strávení letní dovolené - více nabídek, výletů, sportovních aktivit a skvělých momentů. Stubaiský ledovec nabízí množství zážitků, které skloubí ledovcové i turistické aktivity. Na návštěvníky čeká i spousta dalších zajímavých míst a rozšířený program aktivit.

28.06.2016 - Zahraničí - Komerční článek
Tipy na výlety, na kterých se nebudou nudit ani děti!

Tipy na výlety, na kterých se nebudou nudit ani děti!

O prázdninách většina z nás vyrazí mimo jiné za poznáváním historických památek. Pokud máte menší děti, je dobré si uvědomit, že rozsáhlé výklady průvodců a opatrovávané interiéry hradů a zámku, v kterých se návštěvníci musí obvykle velmi opatrně pohybovat, děti nudí...

27.06.2016 - Doma - Marcela Macáková
Dolní Rakousy – barokní perly za humny

Dolní Rakousy – barokní perly za humny

Tedy alespoň pro Jihomoraváky. Výlet sem se ale určitě vyplatí, i když musíte ujet o trochu více kilometrů. Dolní Rakousko je totiž mimořádně bohaté na kulturní památky. V malebném a nezaměnitelném regionu Waldviertel vás ohromí nespočet klášterů, hradů a zámků, muzeí či jiných míst, aby poskytly návštěvníkovi nezapomenutelné zážitky. Zveme vás na náš jednodenní výlet jedné červnové upršené neděle. Navzdory nepřízni počasí jsme si ho užili…

24.06.2016 - Zahraničí - Jana a Jiří Ládyovi
Už teď jsem úplně hotová aneb Jak hravě zvládnout cestovní horečku

Už teď jsem úplně hotová aneb Jak hravě zvládnout cestovní horečku

Převážná většina z nás odpočítává zbývající dny do vysněné dovolené. Najdou se ovšem i tací, kteří mají období před cestou spojené s nervozitou, velkým stresem a strachem. To pak na dovolenou většinou dorazí psychicky vyčerpaní a nestihnou se během ní dostatečně zregenerovat. Pokud se řadíte do druhé zmiňované skupiny, pak pro vás máme návod, jak se vypořádat s cestovní horečkou.

23.06.2016 - Tipy - Markéta Škaldová
Ostrov Korfu. Čekala bych cokoliv, ale povodně rozhodně ne

Ostrov Korfu. Čekala bych cokoliv, ale povodně rozhodně ne

Po Samosu a Zakynthosu jsem si pro svou dovolenou vybrala Korfu a rozhodně nelituji. Na rozdíl od dvou předchozích bych se tam ještě někdy ráda vrátila, i když mi tenhle malebný, zelený ostrov připravil ne zrovna příjemné uvítání.

22.06.2016 - Zahraničí - Dana Haklová
KLM slaví výročí

KLM slaví výročí

Přesně před sedmdesáti lety, 21. května 1946 se DC-4 vydalo z Amsterodamu na cestu do New Yorku, čímž se KLM stalo první evropskou leteckou společností, která nabídla své služby přes Atlantický oceán do Spojených států. Nyní, po sedmdesáti letech, je Severoatlantická síť linek stále jednou z klíčových bran mezi dvěma kontinenty. Je to skvělá příležitost k oslavě a podělení se o příběh z minulosti.

22.06.2016 - Příběhy - Komerční článek
Kostarika: Národní park San Antonio

Kostarika: Národní park San Antonio

V minulém díle fotoseriálu z nejekologičtějšího státu Střední Ameriky jsme se přesvědčili, že téměř veškerou exotickou faunu lze spatřit, aniž bychom opustili areály hotelů. Dnes uvidíme, co skrývá proslulý národní park.

21.06.2016 - Exotika - Zuzana Anai Hainallová
Výlet do rakouských Alp: Okouzlující a chutné vycházky po okolí Bad Gasteinu

Výlet do rakouských Alp: Okouzlující a chutné vycházky po okolí Bad Gasteinu

Rychlost a trochu toho adrenalinu jsme si v rakouském alpském středisku Bad Gastein užili minule. Dnes mám něco pro romantické duše, které se nechtějí hnát krajinou, ale raději si ji důkladně prohlédnout. Zvu vás na dvě vycházky, které vždy končí skvělým jídlem.

20.06.2016 - Zahraničí - Julie Hájková

Starší články:

17.06.2016

16.06.2016

15.06.2016

14.06.2016

13.06.2016

09.06.2016

08.06.2016

07.06.2016

03.06.2016

02.06.2016

01.06.2016

31.05.2016

27.05.2016

Stránkování

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Poznáte mykózu nehtů a pokožky? Jak s ní bojujete?
Průzkum Kia
Koupelna a toaleta
Jak perete? Odpovězte a získejte dárek
Karlovy Vary, cestování a relaxace

Náš tip

Doporučujeme

Probíhající soutěže