ČESKO HROU je didaktická hra, která všem dokáže, že vlastivěda může být zábava. S touto hrou procestujete celou Českou republiku, všechny kraje, 108 českých měst.


Při hře si hráči spojí mapu ČR a česká města s něčím, co je pro tato města typické. Nejde pouze o otázky a odpovědi, ale hlavně o hledání a objevování informací o českých městech při aktivní práci s mapou. Na začátku hry si hráč vylosuje 4 města, do kterých se musí dostat. Město musí nejprve najít na mapě a vybrat k němu nejlepší cestu a pak  k tomuto městu dostane kartičku s obrázkem, který napoví, co je pro toto město typické. Od protihráče dostane otázku, týkající se tohoto města nebo jeho okolí. Většinu odpovědí lze odvodit z mapy, logickou úvahou nebo vlastní pozorností. 

ČESKO HROU je zábavná vědomostní hra, která učí hráče bez rozdílu věku. ČESKO HROU tak mohou hrát rodiče s dětmi, nebo parta kamarádů a každého bude hra bavit. Tato moderní hra může přerůst v taktický souboj motivující hráče k pátrání a nacházení správné odpovědi na položenou otázku.

Zapojte se do naší redakční soutěže a vyhrajte vědomostní hru Česko hrou.