Problémy s parnem netrápí jen nás, dospělé, ale i naše nejmenší. Jak zvládnout ty nejteplejší dny? Podívali jsme se tomu na zoubek.

VĚTRÁNÍ A ZASE TO VĚTRÁNÍ
Během veder se mnohdy vzduch doslova nehne. Pokud se chystáte ke spánku, nebo trávíte čas s miminkem v místnosti, dbejte na to, aby byl vzduch uvnitř čerstvý. Větrejte i během noci a v průběhu dne se nebojte udělat pořádný průvan. Do oken zavěste mokrá prostěradla nebo ručníky, ty vám pomohou ochladit vzduch v místnosti. Klidně vyperte také záclony a závěsy a pověste je ještě mokré, tak zabijete dvě mouchy jednou ranou. Pokud můžete, přestěhujte sebe i miminko do studenější místnosti, a to hlavně na dobu spánku. Opatrní buďte s klimatizací, která může ve vedrech způsobit nachlazení, spíše s rozumem používejte ventilátor, pokud před něj postavíte sklenici s ledem, opět vám pomůže s ochlazením vzduchu v místnosti. Dobrým pomocníkem jsou také zvlhčovače vzduchu.

POKOŽKA - CHLADÍME A CHRÁNÍME
S ochlazováním kůže vždy opatrně. Při vysokých teplotách se doporučuje otírat končetiny a zátylek žíňkou namočenou ve vlažné vodě a nebo krátké osprchování. Nikdy ale nepoužívejte vodu, která je příliš studená. Ve vedrech, s miminky obecně, se zdržujeme hlavně ve stínu. I tak ale nezapomínáme na důslednou ochranu kůže v podobě aplikace krému s ochranným faktorem a chráníme také dětskou hlavičku.

Nezapomínejte v letních dnech pečovat o pokožku vašich dětí a dbejte na správné větrání!

Zapojte se do redakční soutěže a získejte sadu Baby sebamed.

Baby sebamed Dětský balzám na rty
Suchá ústa v létě trápí nejednu z nás a děti nejsou výjimkou! Pokud chcete ulevit jejich suchým popraskaným rtíkům nebo tomuto nepříjemnému stavu předcházet, vyzkoušejte Dětský balzám na rty od značky Baby sebamed. Balzám díky ochrannému lipidovému komplexu rty chrání a udržuje je jemné a zdravé, navíc vitamín E a bambucké máslo předchází podráždění způsobenému slinami nebo používáním dudlíku. Pečujte o ústa svého miminka již od prvního dne!Baby sebamed Dětská mycí emulze extra jemná
Dětská mycí emulze extra jemná od značky Baby sebamed je ideální pro každodenní mytí dětské pokožky. Díky svému pH 5,5 podporuje vývoj a obnovu přirozeného ochranného pláště, čímž upevňuje odolnost citlivé dětské pokožky. Je 100% bez mýdla a alkalických složek. Obsahuje sacharidový tenzidový komplex, který zajišťuje velmi jemné mytí a podporuje ochranu pokožky před vysoušením, a alantoin pro zklidnění pokožky. Neobsahuje formaldehyd, nitrosamin a dioxin.

Baby sebamed Dětský krém extra jemný
Dětský krém extra jemný je doporučován pro extrémně suchou a citlivou pokožku a také do mrazivého či vlhkého počasí. Díky svému pH 5,5 podporuje vývoj a obnovu přirozeného ochranného pláště. Krém je vhodné používat na místa, kde dochází k poškozování kůže (např. kolínka, krk), ale lze jej rovněž použít obličej, tělo i pokožku pod plenami. Pomáhá předcházet vzniku opruzenin v oblasti plenek, stimuluje hojení a upevňuje odolnost citlivé dětské pleti. Součástí složení jsou panthenol, alantoin, heřmánkový extrakt a hydratační a ochranný komplex, který zklidňuje a podporuje regeneraci podrážděné kůže. Krém se snadno nanáší a rychle se vstřebává.

Zapojte se do redakční soutěže a získejte sadu Baby sebamed.