Zapojte se do naší soutěže a vyhrajte jedno z pěti balení Enhydrol banán v sáčcích. Používá se k doplnění vody a elektrolytů u stavů hrozících odvodněním organismu, jako je průjem, horečka či zvracení.

400619158.jpgPokud ztratíme více tekutiny (pocením, v moči, ve stolici, zvracením, průjmem, diuretiky, atd.) než kolik jich přijmeme, budeme dehydratovaní a naše tělo tak nebude moci řádně provádět veškeré funkce, ke kterým je voda zapotřebí. Jak poznáme, že našemu tělu chybí tekutiny? Není to jen žízeň a sucho v ústech, ale i únava, bolesti hlavy, snížená potřeba močení nebo tmavší moč.  

Co dělat, když je vaše tělo dehydratované? 

Vypijte dostatek vody. Pijte pravidelně po menších dávkách. To se nabízí jako nejrychlejší a nejlevnější způsob. Dbejte na dostatečný přísun vody, obzvláště v horkých dnech nebo po náročné fyzické aktivitě.

Zakousněte se do šťavnatého ovoce a zeleniny. Můžete použít i to mražené, ze kterého si můžete také umixovat smoothie. Druhy s největším obsahem vody jsou: meloun, bobulové ovoce, citrusy, hroznové víno, salát, mrkev, zelí nebo čerstvý špenát.

Omezte konzumaci čaje, kávy a dalších kofeinových nápojů. Odvádějí totiž z těla vodu. 

Objevte rehydratační roztoky. Ty jsou na místě v případě, že došlo k dehydrataci kvůli průjmu či zvracení. Navíc jsou ale schopné pomoci při regeneraci po cvičení nebo pro zmírnění příznaků po požití alkoholu. Jsou to roztoky vody, cukru a elektrolytů, tedy nejčastěji sodíku, draslíku a chloru.

ENHYDROL BANÁN

Enhydrol banán je potravina pro zvláštní lékařské účely určená k rehydrataci při průjmových onemocněních, horečce a zvracení pro dospělé a děti od ukončeného 1. týdne věku. 

Dávkování a způsob užití:

Rozmíchejte obsah sáčku ve 200 ml pitné vody (pro kojence v převařené vychlazené kojenecké vodě). Množství tekutiny, ve které je obsah sáčku rozpuštěn, musí být dodrženo, aby bylo dosaženo optimálního množství solí, cukrů a tekutin v roztoku. Tento roztok podávejte vždy chlazený na 4 - 8 °C. Podávejte po lžičkách. Připravený roztok ihned spotřebujte.

Složení:

Glukóza, chlorid sodný, chlorid draselný, citronan sodný, přírodní aroma banán.