V některých domácnostech se dnes stále vytírá v pokleku za pomoci obyčejného hadru. Stejnou službu vám však udělají moderní praktické mopy se ždímacím systémem. Stačí jen vědět, jaký si vybrat s ohledem na velikosti stírané plochy, členitost a materiály, ze kterého je vyrobená. Se správně zvoleným mopem zvládnete rychle a efektivně setřít podlahu za pár minut, aniž byste si přitom namočili ruce.


 
Vhodný mop by měl být především kvalitní a něco vydržet. Proto dejte přednost výrobkům prověřených firem, kde máte větší záruku, že se nejen mop, ale i kbelík a ždímací systém nezlomí při prvním vytírání.  Práci vám také ušetří a zpříjemní ergonomické tvarování nebo kloub, díky němuž se mop různě otáčí a snáze tak zajede tam, kam je potřeba.
 
Plochý mop využijete na rozlehlé prostory.
Rozlehlé místnosti bez koberců po celém domě či bytě si žádají mop, s nímž na jeden pohyb vytřete co největší plochu. Ať už uklízíte na rozlehlé terase rodinného domu nebo máte větší obývák, dívejte se primárně po velikosti. Finální volba pak záleží na tom, jak velké máte jednotlivé pokoje a jaká je zde podlaha. Na každý typ povrchu se totiž hodí návlek z jiného materiálu.

Při nákupu sáhněte po úklidové sadě Leifheit Clean Twist XL s vědrem s mopem, který má záběr 50 cm x 14 cm. Set i s náhradním návlekem pořídíte od 1 390 Kč.  

www.leifheit-online.cz
 
Třásňový mop se hodí na členité pokoje, lino a dlažbu
V některých domácnostech vytírají jen v kuchyni, na toaletě a v koupelně. Zde jsou plochy k úklidu poměrně malé, mají spoustu rohů a výklenků, proto je nejlepší sáhnout po třásňovém mopu. S ním se dostanete mezi linku a sporák nebo i za pračku. Výborně poslouží i ke stírání schodů, ty byste s plochým mopem jen těžko uklízeli.

Zapojte se do soutěže, ve které 5 z vás vyhraje skvělé pomocníky pro úklid domácnosti. V případě výhry se můžete těšit na Leifheit CLEAN TWIST XL mop s vědrem a MICRO náhrada 52023.