Irsko bylo zpustošeno dvakrát – válkou a epidemií španělské chřipky. Julie Powerová pracuje jako zdravotní sestra v dublinské nemocnici na oddělení, kam byly do karantény umístěny nastávající matky. Do tohoto uzavřeného světa vstoupí dvě ženy: doktorka Kathleen Lynnová, která je na útěku před policií, a mladá dobrovolnice Bridie Sweeneyová. Během tří dnů se jim všem obrátí život vzhůru nohama. S neúnavnou něhou a lidskostí pečují o pacientky, a přestože mnohé kvůli pandemii ztrácejí, přivádějí zároveň na svět nový život a nacházejí světlo ve tmě. Emma Donoghue začala svůj román Volání hvězd psát v říjnu 2018. Rukopis však nakladatelství odevzdala až v březnu 2020, pouhé dva dny předtím než byl covid-19 prohlášen za pandemii. Volání hvězd se stalo okamžitě po vydání bestsellerem číslo 1 v Kanadě a Irsku a dostal se do žebříčků nejprodávanějších knih v USA (bestseller New York Times) i ve Velké Británii a byl nominován na mnoho knižních cen. Prestižní časopis Kirkus a další ho považují za nejlepší román, který Donoghue napsala od románu Pokoj.

Emma Donoghue

Emma Donoghue se narodila v Dublinu v roce 1969 a je emigrantkou na druhou. Osm let strávila v Cambridgi, kde složila doktorát z literatury 18. století, a odtamtud se přestěhovala do Londýna v kanadském státě Ontario, kde žije s partnerkou a dvěma dětmi. Stejně tak se přesouvá i mezi žánry: píše literární historii, životopisy, divadelní i rozhlasové hry, ale i pohádky a povídky. Proslavila se svými romány, ať už historickými, nebo ze současnosti. Pro více informací navštivte www.emmadonoghue.com.

Vyhrajte v naší soutěži jednu ze tří knih bestsellerové Emmy Donoghue Volání hvězd. Vybereme 3 výherce.

Další knižní inspiraci najdete na Instagramu @cosmopolis_cz nebo na Facebooku Nakladatelství Cosmopolis. Knížku si můžete koupit na www.grada.cz.