Radka Třeštíková je na české literární scéně zjevením. Původním povoláním právnička se stala jednou z nejprodávanějších českých spisovatelek, na jejíž každou novou knihu netrpělivě čekají zástupy fanoušků. Jejího zatím nejúspěšnějšího románu Bábovky se prodalo přes sto čtyřicet tisíc výtisků. V minulém roce podle tohoto knižního hitu vznikl stejnojmenný film, který měl nakročeno k vysoké divácké návštěvnosti, ale hned čtvrtý týden ho zastavilo pandemické zavírání kin. I tak snímek vidělo skoro dvě stě tisíc diváků. Nejen ti si nyní bez omezení mohou užít nový román autorky nazvaný Tajemství.

61891accd82f7obrazek.png

O lidech v horách a horách mezi lidmi

V mírném rozestupu pokračují oba dál po zpevněném úbočí. Podrážky jejich pohorek škrtají v pravidelném rytmu o kamínky. Silný vítr se jim zakusuje do bund, jako by je z nich potřeboval vysvléct a pověsit na věšák do předsíně. Rita má uši překlopené dozadu, občas rozčíleně pohodí hlavou nebo vyštěkne, jen tak, aby se neřeklo, štěkat na vítr nemá v popisu práce. Jde poslušně vedle Víti, jen jednou seběhne dolů z prudkého svahu, v tom hůře přístupném terénu ji nejspíš něco zaujalo.

Každý občas potřebuje zachránit – a v horách to platí dvojnásob. Parta kamarádů, kteří v novince Radky Třeštíkové každoročně s dětmi vyrážejí na chatu, se o tom přesvědčí vrchovatě. A zatímco lidé často mizejí beze stopy, tajemství naopak mívají tendence se ukazovat. Pohřbené hříchy minulosti se derou na povrch, aby se projevily třeba ve vztazích rodičů a jejich potomků. A právě to je jeden z hlavních motivů napínavého vyprávění, které v knize Tajemství rafinovaně odkrývá příběhy jednotlivých postav.

Připravte se na bezesné noci

Mezi nejsilnější stránky stylu Radky Třeštíkové patří schopnost věrně vykreslit a propojit osudy mnoha protagonistů, což se jí v Tajemství povedlo v nevídané míře. V kombinaci se živými, rychle odsýpajícími dialogy a thrillerovou atmosférou se tak z bezmála pětisetstránkové knihy stává titul, který vás k sobě přiková do pozdních nočních hodin. Žánrem upomíná na to nejlepší z Bábovek nebo z detektivního románu Osm, zároveň ale překvapí mnoha nečekanými pasážemi a zvraty. Zkrátka a jednoduše: Radka Třeštíková je zpátky v plné formě.

Vyhrajte jednu z pěti knih od Radky Třeštíkové - Tajemství.

Knihu Tajemství zakoupíte na Albatrosmedia.cz.
61891b414fd09obrazek.png