STADA-LEKARNICKA-FOTO.jpg
ilustrační foto

Přední farmaceutická společnost STADA proto sestavila letní lékárničku, která vám pomůže se na potenciální zdravotní problémy přichystat a ideálně jim také předejít. Jaké jsou ty nejčastější? 

Slunce je velmi příjemná součást léta, před jeho zářením je ale zapotřebí se správně chránit. V dnešní době se doporučuje již troj nebo čtyřnásobná ochrana kožních buněk, aby nedocházelo k poškození a k předčasnému stárnutí pokožky. Dalším poměrně častým letním společníkem mohou být střevní potíže, a to včetně akutních průjmů, které vás mohou přepadnout jak na exotické, tak tuzemské dovolené.  Komplikace mohou nastat zejména při změnách běžných stravovacích návyků, což se týká jak dospělých, tak dětí. Ty navíc rády objevují nová sladká pokušení, což může přispět k nechtěným následkům.

Během léta nás mohou potkat také alergické reakce a podráždění kůže. A jelikož velkou část našeho volného času trávíme v přírodě, jsou např. bodnutí hmyzem na denním pořádku. Velké teplo v kombinaci s nesprávnou obuví pak může vést k různým kožním mykózám a větší fyzická námaha zase k otokům dolních končetin. Kvůli náročnému cestování během letních měsíců trápí poměrně velké procento lidí rovněž hemeroidy. Vodní radovánky a neopatrnost při větších teplotních výkyvech zase mohou mnohým přivolat prochladnutí či jiné potíže močových cest. A rodiny s dětmi, které budou trávit čas především ve větším kolektivu, by se měly připravit na „nezvané“ kamarády v podobě dětských vší.

Většinu vybavení do letní lékárničky si naštěstí snadno opatříte on-line, např. na klubzdravi.cz, anebo v kamenných lékárnách po celé České republice. A co konkrétně si tedy pořídit?              

V naší soutěži nyní můžete vyhrát kosmetické přípravky a doplňky stravy, jež pomohou vyřešit některé z uvedených potíží. Co je součástí výherního balíčku?

Opalovací kosmetika: Doporučujeme zvolit přípravky s trojnásobnou ochranou před slunečním zářením obsahující jak vysoce účinné UVA a UVB filtry, tak unikátní kombinaci antioxidantů k ochraně proti infračervenému záření A (tzv. IR-A). V poslední době stále více nabývá na důležitosti také ochrana proti negativním následkům viditelného světla, které může způsobovat pigmentaci u vybraných typů pleti. U obsahu opalovací kosmetiky si hlídejte správnou kombinaci organických a anorganických slunečních filtrů, kterých by standardně mělo být 4 až 8. Zaručují ochranu před poškozením a předčasným stárnutím pokožky způsobeným sluncem. Pro děti je dobré volit opalovací přípravky výhradně v dětské řadě speciálně vyvinuté na ochranu jemné dětské pokožky, jež jsou často vhodné i pro děti s atopickým ekzémem. Dnešním standardem kvalitní opalovací kosmetiky je rovněž její šetrnost k životnímu prostředí.
Tip: Sluneční ochrana kosmetické značky Ladival

Probiotika: Velké teplo, cestování, odlišné prostředí a jiné hygienické návyky, letní grilování, zmrzliny, ochutnávání netradičních lokálních pokrmů či konzumace dalších rizikových potravin, to vše může mít za následek narušenou rovnováhu střevní mikrobioty. Pro její podporu by vám proto v kufru či cestovní tašce neměl chybět doplněk stravy s probiotiky. Ideálně takový, který je vhodný pro celou rodinu, jak pro naše nejmenší, tak i pro dospělé. Doporučujeme vybírat probiotické komplexy s obsahem více různých probiotických kmenů, navíc ideálně doplněné o prebiotika. A zejména pro letní období je vhodné pro podporu rovnováhy střevní mikrobioty vybírat probiotika, která obsahují také probiotickou kvasinku Saccharomyces boulardii. Užívat se doporučují přibližně týden před plánovanou cestou a též po celou dobu jejího průběhu.
Tip: Doplněk stravy Biopron FORTE

Úleva od pocitu unavených nohou: Pro náročnější letní dny v práci strávené např. v lodičkách, kdy můžete pociťovat, že jsou vaše nohy unavené, je vhodné si pořídit zklidňující chladivý sprej. Oceníte jej též při relaxační masáži nohou a chodidel.
Tip: Kosmetický přípravek VenoSupport

Péče o močové cesty: Léto je pro mnohé ve znamení vodních radovánek, které ale mohou způsobit prochladnutí či jiné potíže močových cest. Tomu mohou přispět s nedostatečným pitným režimem i teplotní výkyvy či vysedávání na chladných plochách. Pro podporu zdraví močových cest je vhodný doplněk stravy obsahující extrakt z kanadských brusinek, vitaminu D a zlatobýlu obecného, který přispívá ke správné funkci močového měchýře a dolních močových cest.
Tip: Doplněk stravy Urinal Akut

Zapojte se do naší soutěže a vyhrajte jeden ze tří balíčků letní lékárničky farmaceutické společnosti STADA.