babe.jpg
Rose, Tess, Della, Pam a Jenny – pět sedmdesátnic z anglického Exeteru, které se seznámily při lekcích aqua aerobiku a jedna by za druhou dala ruku do ohně, netuší, že jejich poklidné životy mají nečekaně nabrat na obrátkách.

Jenny se totiž rozhodne znovu vdát, a ke všemu za muže, kterého ani moc dlouho nezná. Ale to je pro její přítelkyně ten nejmenší šok! Eddie, Jennin nastávající, totiž se svým synem vyráží oslavit zásnuby do Las Vegas, a Jenny se tím rozhodně neplánuje nechat zahanbit. Její rozlučka se svobodou se bude konat v nejkrásnějším a nejromantičtějším městě na Zemi – v Paříži! A bude to velké!
babe1.jpg

Nejlepší léta vašeho života teprve přijdou

Dámy to ve stínu Eiffelovky rozjíždí jako zamlada. Procházejí se po památkách, popíjejí šampaňské, užívají si francouzskou kuchyni a vůbec městu světel dokazují, že věk je opravdu jenom číslo. Zároveň ale i samotná Paříž odhaluje nové věci jim. Nové radosti, nové možnosti, perspektivy a sny. A možná že tenhle výlet nakonec změní i je samotné. Ustrnout na místě totiž není žádná výhra ani na stará kolena.

babe2.jpgHumorné romány o těch nejlepších hrdinkách – babičkách

„Ahoj, já jsem Judy a miluji psaní knih. Zejména těch se staršími ústředními postavami, které milují dobrodružství, dělají neplechy a vždy se chopí druhých šancí,“ tak popisuje samu sebe autorka Judy Leigh. Do srdcí a knihoven českých čtenářů se zapsala humoristickým románem Ještě to nebalím, vzkazuje babička (vydala Metafora, 2018). Příběh začíná přestěhováním Evie Gallagherové do domova důchodců. Rozhodně se ale necítí na umření – ba naopak! Jednoho rána se proto rozhodne z domova odejít a vydává se na dobrodružnou cestu napříč Evropou v obytné dodávce. Eviein syn Brendan a jeho žena Maura se ji snaží podle nejasných SMS zpráv a indicií vystopovat a dopravit zpět domů.

Další knižní inspiraci najdete na www.metafora.cz či na stejnojmenných sociálních sítích. Knihu koupíte na www.grada.cz.

Vyhrajte v naší soutěži jednu ze tří knih Babičky na tahu.


609bd60a46a3fobrazek.png