V českých městech se už několik let uplatňuje celosvětový trend, kdy se klade velký důraz na vznik či úpravu odpočinkových „zelených“ zón. S tím souvisí i rostoucí počet venkovních grilovacích míst, která umožňují obyvatelům měst zažít pravou grilovací párty, i když nemají chatu, zahradu nebo dostatečně velkou terasu.

5b62bccdf30d3Grilovani-s-prateli-.jpgV městské zeleni v Česku skvěle funguje řada oficiálních grilovacích míst, kde je povoleno rozdělávat oheň a není třeba nosit si vlastní gril, nebo pracně budovat ohniště. Tyto spoty jsou perfektní pro rodinné pikniky s dětmi nebo pro skupinky přátel, které se tady schází po práci a o víkendech, aby spolu poseděly, užily si hezkého počasí a dobře se najedly.


OUTdoorová gastronomie je IN


Outdoorová gastronomie už zkrátka nepatří jen na zahrady rodinných domů a chat, ale i do městských parků a lesů, jež unaveným měšťanům umožňují na chvíli uniknout shonu a zároveň neopustit hranice města. V posledních letech se grilování na veřejných místech rozmáhá nejen v naší metropoli, kde parky „zabírají“ osm procent celé metropole, ale třeba také v Brně a dalších českých městech.

5b62bcab46a55Rodinne-grilovani-.jpg

Víte o skvělém venkovním grilovišti a rádi byste se o něj podělili s ostatními? Zaneste jej do grilovací mapy na www.grilujemevemeste.cz, kde najdete také spoustu užitečných rad, skvělých grilovacích receptů a (po)řádně rozpálených tipů!

Zapojte se do naší soutěže a 5 z vás získá balíček s produkty Vitana na grilování v hodnotě 500 Kč!

5b62c1be9908dprintscreen-grilovaci-misto-detail.png