Clipboard01.jpg

Minifigurky LEGO byly pevně usazeny ve speciálně zkonstruované sondě, kterou stratosférický balón vynesl do stratosféry do výšky 36 km. Během letu se raketa musela vypořádat se silným větrem a teplotami kolem -70 °C. Sledovací jednotka s elektronikou, která byla umístěna v sondě, zabezpečovala sběr dat a vysílala polohu rakety.

Všech 1000 minifigurek se z vesmíru vrátilo zpátky na zem a následně poputují ke svým novým majitelům – dětem a fanouškům značky LEGO. Získat je mohou ve velké spotřebitelské soutěži. Stačí si koupit kteroukoliv stavebnici LEGO a do 31. 7. 2023 zaregistrovat účtenku na www.epickavyhra.cz. Následně bude vylosováno tisíc šťastlivců, kteří obdrží minifigurky ve speciální vitrínce s certifikátem a unikátním číslem. Každý den se navíc hraje o 5 stavebnic LEGO.

Clipboard02.jpg

Minifigurky astronautů jsou zároveň součástí stavebnice LEGO® Icons Průzkumný raketoplán (10497), který je inspirován originálem z roku 1979 a uchovává si klasickou barevnou kombinaci a také konfiguraci delta křídel původní rakety. Raketoplán sedí na 3 zatahovacích nohách a nabízí otevírací zadní dveře a vysunovací rampu pro vysazení roveru. Jeho zadní část ukrývá prostor s extra nářadím. Po otevření kokpitu získáte přístup k propracovanému interiéru raketoplánu se sedadly pro 4 astronauty a také obytnou plochou se 2 postelemi, počítači a úložnými prostory.

LEGO-logo.svg.png

Zapojte se do naší soutěže a vyhrajte jednu ze dvou stavebnic LEGO® Icons Průzkumný raketoplán (10497), každá je v hodnotě 2 499 Kč.