6412ebcfc32ebLunestil-imagecarousel-1005x670-4.jpg

Zdravý a kvalitní spánek je pro někoho věc zcela samozřejmá, pro jiného nedosažitelný cíl. Příležitostnými poruchami spánku trpí čím dál větší procento populace, ale dopad dlouhodobého spánkového deficitu na lidské zdraví je stále mnohými podceňován. A právě na březen připadají Světový den spánku (17. 3.) a Mezinárodní den zdravého spánku (21. 3.), které mají jediný cíl – zvýšit povědomí o důležitosti spánku a jeho vlivu na lidské zdraví.

Jak začít opět dobře spát?
Pokud vaše obtíže se spánkem trvají déle než měsíc, je vhodné obrátit se na lékaře, který vyloučí případná onemocnění. V případě akutní nespavosti, se kterou se běžně setkáváme všichni v důsledku každodenních starostí a stresu, je důležité dodržovat pravidla spánkové hygieny, jako je dostatečná doba spánku, pravidelná doba uléhání, relaxace před spánkem, správné podmínky pro usínání zahrnující vhodnou teplotu v ložnici, dostatečné vyvětrání, kvalitní matraci apod.  Mezi další dnes stále častější příčinu při obtížích se spánkem patří nadměrná expozice tzv. modrému světlu, tedy sledování mobilu, tabletu nebo tradiční televize před samotným spánkem. 

6412ec2b76119Lunestil-overlaytext-1536x768.jpg
 
Ne vždy však dodržování pravidel spánkové hygieny přinese kýžený efekt. V takovém případě je vhodné zařadit do jídelníčku doplňky stravy s obsahem látek přírodního původu, které podpoří zdravý a kvalitní spánek, a to bez nežádoucích pocitů malátnosti a ospalosti. Tyto doplňky stravy je nutné pečlivě vybírat. Na trhu je nově např. doplněk stravy na přírodní bázi  Lunestil®  na podporu zdravého a kvalitního spánku, založený na technologii zpožděného uvolňování v podobě inovativních duokapslí. Vnější kapsle obsahuje esenciální olej levandule lékařské, která se již po stovky let používá pro své uklidňující účinky. Vnitřní kapsle se zpožděným uvolňováním pak obsahuje výtažek z mučenky pletní a vitamin B6. Tyto látky se uvolňují do organismu až po usnutí pro podporu klidného a zdravého spánku po celou noc bez přerušení.

Zapojte se do soutěže, ve které 3 z vás získají doplněk stravy na přírodní bázi Lunestil® na dva měsíce!

Lunestil-fiftyfifty-976x976.jpg