Proč lidé drží bezlepkovou dietu? Hlavním důvodem bývá celiakie, která u většiny lidí zůstává neobjevená. Přijít nemoci na kloub se však dá snadno. Udělejte první krok s kampaní Květen - měsíc bez lepku!

Bolesti břicha, průjem, nadýmání, ekzém, bolest hlavy, potíže s otěhotněním… Pátrat po příčině takových problémů je mnohdy skutečná detektivka. Viník může být nakonec velmi překvapivý – lepek! Zjistit o něm vše můžete díky kampani Květen – měsíc bez lepku.

image.png

Pro začátek stačí vědět, že jde o bílkovinu, která některým z nás způsobuje poškození střev, což má za následek řadu zdravotních problémů. A protože celiakie je nemoc-chameleon, která se u každého projevuje jinak, drtivá většina nemocných o své chorobě vůbec netuší. Diagnostikovaný je jen jeden pacient z deseti! Být ve střehu se proto vyplatí, dokonce ani lékaře nemusí napadnout, kde je ve skutečnosti problém.

Pro jistotu si tedy zkuste udělat domácí test, podle kterého zjistíte, jestli existuje pravděpodobnost, že jedním z celiaků jste i vy. V rámci kampaně Květen – měsíc bez lepku se můžete poradit s odborníky po telefonu a zároveň o lepku a zdravotních potížích zjistit všechny detaily. Web www.zitbezlepku.cz vám odhalí více.

Zapojte se do naší soutěže a 5 z vás vyhraje balíček bezlepkových dobrot od značky Schär v hodnotě 500 Kč.