Nemusíte se bát žádných složitých cviků či úkolů, postačí totiž třeba jen pomoc v domácnosti, při vaření nebo kreativní tvoření, které bude děti i bavit. Soutěžte s námi o rozmanité bonbony HARIBO, které mohou v rozvoji jemné dětské motoriky hezky pomoct a výborně poslouží i jako sladká odměna.

Zvládnutá jemná motorika je nezbytná pro všechny manuální činnosti a také k ovládnutí čtení a psaní. Nedostatky v této oblasti se mohou projevit například obtížemi při kreslení, kdy má dítě problém s udržením pastelek nebo při snaze zapnout knoflík. Cvičte proto s vašimi nejmenšími, může to být i zábava.

Rukodělná zábava
Procvičováním jemné motoriky lze rozvíjet i kreativitu dětí, což je také velmi důležité. Její důležitou roli si uvědomují i velké společnosti, včetně výrobce cukrovinek HARIBO, který se na podporu dětské kreativity a rozvoje dlouhodobě zaměřuje v rámci speciálních aktivit a akcí. 

Zkuste dokreslování
Děti malování milují. Co jim ale tuto zábavu trochu ozvláštnit a osladit? Připravte jim malířskou šablonu a nechte je obrázek dokreslit a dozdobit. Tato aktivita může být velká legrace především s malými dětmi, a navíc si u ní i pochutnáte.

Soutěžte s námi a vyhrajte sladký balíček plný rozmanitých bonbonů HARIBO. Nechybí v nich zlatí medvídci Goldbären, kteří se těší celosvětově největší oblibě, nebo třeba kytičky Flower Power, které se skvěle hodí právě pro kreativní tvoření. Stačí správně odpovědět na soutěžní otázku. Balíček vyhrají 2 z vás. Nápovědu naleznete na www.haribo.cz.