man2.jpg

Jak na nás působí sluneční paprsky?
Slunce má pro nás příznivé, ale zároveň i nepříznivé účinky. Potřebujeme jej pro naši zdravou psychiku, chceme mít zdravě opálený vzhled a načerpat vitamin D. Zároveň však musíme myslet na to, že pobyt na slunci pokožku vysouší a UV záření způsobuje předčasné stárnutí.

Co je tedy pro naši pleť v tomto období nejdůležitější?
Stejně jako v zimě, i v letě je nejdůležitější hydratace. Významnou funkcí kůže je udržení vlhkosti. Kůže je nejen zásobárnou vody, ale i orgánem jejího vylučování. Pokud pokožka obsahuje vody méně, začíná hůře plnit funkci ochranné bariéry, strádá a rychle se to projeví i na jejím vzhledu – objevují se vrásky, ostrůvky suché kůže, pleť je povadá a působí nezdravě. Je proto nutné ji pravidelně „zavlažovat“, aby neztratila nic ze své funkce i krásy.

Co je to syndrom dehydratované kůže?
Vyskytuje se čím dál častěji, dříve byl typický pro 50-60leté ženy, nyní se projevuje již kolem 45 let věku. Je způsoben nadměrnou hygienou, suchým ovzduším v klimatizovaných prostorách, exhalacemi v ovzduší, kouřením, nadměrným působením slunce, nedostatkem tekutin, nadměrnou konzumací odvodňujících potravin (alkoholu, kávy, černého čaje), apod. Jak kůže degeneruje vlivem stárnutí a vystavování různým škodlivým vlivům, přestává produkovat dostatečné množství přirozeného tuku a následně ztrácí schopnost udržet si vodu. Výsledkem dehydratace pokožky jsou vrásky, ztráta elasticity, suchost a drsný povrch.

man1.jpg

Soutěž o balíček s vůní meruněk

Zvláčňující, regenerační a hydratační kosmetika Meruňka plná slunce využívá blahodárných účinků meruňkového oleje nebo výtažku z meruňkové dužiny. Kosmetika je doprovázena úžasnou ovocnou vůní, která Vás rozveselí. Meruňkový olej působí preventivně proti stárnutí pokožky, napomáhá při léčbě různých kožních nemocí – akné a ekzémů a zklidňuje sluncem namáhanou pokožku. Výtažek z meruňkové dužiny dodává pokožce potřebnou hydrataci.

O co soutěžíme? 2 krát balíček kosmetiky Meruňka pro letní péči ve třech krocích:


1. Hydratujte už během mytí

Olejové sprchové gely jsou ideální volbou pro všechny, kdo trpí suchou pokožku, ale nekamarádí se s tělovými mléky a oleji. Sprchový olej zajistí hydratační péči už během sprchování.

Pečující sprchový a koupelový olej Meruňka
Sprchový a koupelový olej s meruňkovým a mandlovým olejem a panthenolem dopřeje pokožce zklidňující péči a něžné hýčkání za doprovodu sladké vůně meruněk. 

2. Tělové oleje - hit roku
Skvělým řešením pro dehydrovanou pokožku jsou tělové oleje. Propadněte jejich kouzlu i Vy. Obsahují vzácné ingredience ze světa přírody, které poskytnou Vaší pokožce sametové pohlazení a vydatnou dávku hydratace a regenerace.

Olej k péči o pleť, vlasy a pokožku Meruňka
Cenný, za studena lisovaný BIO meruňkový olej napomáhá hydrataci, zjemnění a regeneraci. Objevte jeho pečující kouzlo, kterým vyčarujete krásu své pleti, pokožky i vlasů.

3. Nezapomínejte na ani na vlasy
Specifickou péči v létě vyžadují i vlasy.  Slunce, chlorovaná voda, písek či prach jim dávají pořádně zabrat. Jsou pak suché, roztřepené a bez lesku. Dopřejte jim speciální péči, nebudete litovat.

Vlasová mlha pro hydrataci a ochranu Meruňka
Jemná antistatická mlha pro lesk, hloubkovou hydrataci a ochranu barvy a kvality vlasů při jejich každodenní zátěži. Zahalte Vaše vlasy do ochranného štítu vonícího po meruňkách. 

m.jpg