Zapojte se do naší soutěže a vyhrajte jedno ze tří balení  doplňku stravy
ProfiChondro JUNIOR 60tbl.+60tob.

ProfiChondro-JUNIOR-krab-dozy-600x400.png

  • Komplexní péče o klouby a kosti dětí a dospívajících
  • Schválený již od 5 let věku
  • Navíc s omega-3, vitaminy a minerálními látkami
  • Vhodný při sportu, zátěži a růstu
  • Cucavé tablety s jahodovým aroma
  • Nově k dostání i v BENU a Dr. MAX

Ortopedi a dětští lékaři se velmi často setkávají s tím, že děti a junioři trpí bolestmi kloubů a kostí. Zvýšený výskyt bolestí kloubů a kostí se objevuje u dospívajících, zejména pokud aktivně sportují. Příčin může být několik. Nejčastěji se jedná o důsledek rychlého budování svalové hmoty, kdy dochází k přetížení kolenních kloubů, které na takovou zátěž nejsou připraveny. Tlakem na čéšku kolenního kloubu vzniká bolest a tzv. syndrom předního kolene neboli chondropatie čéšky.

Nepřehlédněte první signály

Obtíže se projevují při chůzi z kopce nebo do kopce nebo po delším sezení bez možnosti natáhnout dolní končetiny. Po protažení končetin bolest zpravidla ustupuje. Jedná se o funkční poruchu, kterou lze vyléčit, pokud se včas zasáhne. Tyto obtíže omezují dorostence při sportu, zejména pokud se jedná o dopady a doskoky jako je například běh, fotbal, házená, apod. Proto se také onemocnění označuje jako tzv. jumper’s knee.

Není sportovec, ale rychle roste

Bolesti kolen však nemají mezi adolescenty pouze sportovci. Také junioři, kteří rychle rostou mívají bolesti kloubů a kostí neboli růstové bolesti. Dochází tak k přetěžování kloubů stejně jako u sportovců a vzniku bolestí.

Pokud jsou tyto obtíže léčeny správně a včas, je zde velmi dobrá prognóza na kompletní regeneraci a zastavení patologických změn. Nicméně u neléčených pacientů může dojít až k následné sekundární artróze kloubů s nevratným poškozením chrupavky.