Ačkoli se to tak z různých článků a instagramových fotek může zdát, cílem jógy není dostat se do co nejnáročnější pozice a v ní pak vypadat dobře. Mnohem spíše v ní jde o hledání vlastní cesty a harmonického vztahu k existenci. Vědí to i Bára a Patricie Pagáčovy, které na jaře roku 2020 začaly v internetové televizi vysílat pořad zaměřený na jógu. Jejich pohodová videa nasbírala statisíce shlédnutí a fanoušci sympatického dua se nyní dočkali pokračování v podobě knihy Pagáč jóga.
joga.jpgjo.jpg„Úplně první kontakt s jógou jsem zažila asi ve svých 13 letech. Puberta byla v plném proudu a já při společném óm vybuchla smíchy.“ Tak popisuje své prvotní rozpačité setkání s jógou Bára Pagáčová. Skutečný zájem se u ní dostavil až v dospělosti, kdy usoudila, že tráví příliš času v ordinacích doktorů. Hodiny jógy se pro ni nakonec staly nepostradatelným průvodcem na cestě ke zdraví i sebelásce, takže se dokonce sama rozhodla absolvovat lektorský kurz.

Herečce Patricii Pagáčové jóga také pomohla k tomu, aby si ujasnila priority. Ačkoli dle svých vlastních slov neustále nad něčím přemýšlí (a je jedno, jestli se jedná o nákup jídla, světový mír nebo o přípravu večeře), během hodin jógy si dokázala zcela vyčistit hlavu. A když se dozvěděla, že sestřenice jejího manžela Bára se stala lektorkou jógy, měla o své nové instruktorce jasno.

Po mnoha lekcích jógy a v návaznosti na společný pořad nyní Bára a Patricie vydaly knihu, ve které se kromě pozic a dechových cvičení soustředí především na jógovou filosofii. Tu tvoří takzvané jamy a nijamy – ve zkratce nám říkají, jak bychom se měly či neměly chovat, abychom dosáhly vnitřní harmonie. Autorky jednotlivá pravidla vždy srozumitelně vysvětlí a následně uvažují o tom, jak je praktikovat v každodenní realitě. V jejich vzpomínkách a osobních zkušenostech se pak navíc pozná leckterá z nás…

Máte chuť také objevit jógu a její principy, ale nechce se vám kvůli tomu hned chodit do jógového studia? Pak je kniha Báry a Patricie Pagáčových právě pro vás. Spolu s nimi můžete v klidném prostředí vlastního domova poznat možnosti, jak odlehčit mysli a najít cestu za pozitivnějším přístupem k sobě i ke svému okolí.

Knihu Pagáč jóga seženete u všech knihkupců nebo na www.albatrosmedia.cz

Vyhrajte knihu Pagáč Jóga od známé herečky a lektorky jógy Patricie Pagáčové. Vybereme 5 z vás.


60929e8d0d3faobrazek.png