V druhém případu s názvem Dívka beze jména musí Josie Quinnová odhalit, jestli má záhadná dívka, která trpí amnézií, něco společného s únosem dítěte, který Josie právě vyšetřuje. Podobně jako u knihy Mizející dívky nepřijdou zkrátka ani posluchači audioknih. V podání Vandy Hybnerové si budou moci poslechnout i případ Dívka beze jména.

Když detektiv Josie Quinnová dorazí na místo činu na okraji města Denton, je zděšená brutalitou útoku. Jeho oběť bojuje o život a novorozené dítě zmizelo.

Na jiném místě se snaží ukrýt krásná mladá žena. Vypadá to, že by mohla být Josiiným vodítkem k případu uneseného dítěte, ale záhadná žena neví, kdo je, kde se vzala ani čeho se tak bojí. Jisté je, že je vyděšená k smrti… Nebo je možné, že svou amnézii jen předstírá?
60af5e57c3678obrazek.pngJe dívka beze jména svědkyně, podezřelá, nebo možná budoucí oběť?

Později Josie nachází indicie, které ji utvrzují v přesvědčení, že pohřešované novorozeně a neznámá žena mají něco společného, že ten, kdo je spojuje, je velice nebezpečný a že se jí případ začíná dotýkat velmi osobně.

Měla by Josie riskovat život dítěte, aby zachránila mnoho dalších? Nebo dokáže najít jiný způsob, jak zastavit nelítostného vraha?

Ukázka z knihy – Dívka beze jména:

Houpací lehátko pro miminko mělo světle šedou barvu s pastelově zelenými a žlutými puntíky. Leželo převrácené na stranu. Otáčivé ramínko, které obvykle visí nad sedátkem z hrazdičky ve tvaru písmene U, bylo odlomené a měkká zvířátka byla smutně rozházená po podlaze. Vedle lehátka se válel malý vycpaný slon a zmačkaná zelená deka, dost velká jen na to, aby do ní zabalili novorozeně.
„Tady bylo mimino? Ona měla dítě? Je…?“
„Dítě tu není,“ odpověděl Noah rychle.
Jeho odpověď ale nezabránila tomu, aby se Josii nesevřel žaludek příšerným pocitem úzkosti.
„Ani jsem nevěděla, že byla těhotná.“
Noah přikývl. „Sousedka říkala, že má Misty každým dnem porodit. Na základě toho, co jsme našli v koupelně v patře, se domníváme, že porodila tady. Po dítěti ale nezůstaly žádné stopy. V suterénu jsme našli zamčeného psa, který štěkal jako pominutý. Sousedka slíbila, že se o něj postará, dokud se všechno nevyřeší.“
„Kdy porodila?“
„To nevíme, ale myslím si, že včera nebo den předtím. Sousedka nám řekla, že Misty viděla před čtyřmi dny, a to už měla namále.“

Vyhrajte v naší soutěži knihu Dívka beze jména. Vybereme 3 z vás.

Více o knize se dozvíte na www.cosmopolis.cz
60af5e7440ab4obrazek.png