I pejsci bývají bohužel alergičtí. Mnoho z nás si to zažilo. A než jsme na přišli na příčinu, trvalo to i několik měsíců. Aby měli chlupáči s citlivým zažíváním, intolerancí nebo přímo s alergií, v bříšku jako v bavlnce, musí jim pán servírovat takové menu, které neobsahuje žádný ze škodlivých alergenů. Jak ale odhalit, která z obsažených surovin je ta špatná? Pokud je alergenem určitý druh živočišného proteinu, mohou být jednodruhové konzervy šikovným pomocníkem.

Najít škodlivý alergen může být běh na dlouhou trať. Obsáhlé složení granulí neumožňuje snadno rozeznat, která z položek pejskovi ubližuje, krmiva se tak musí střídat a následně zdlouhavě vyčkáváte, zda se dostaví reakce. Konzervy Brit Monoprotein slouží v tomto směru jako rychlá pomoc. „Pán tak může jednoduše vyzkoušet, jak na který protein pejsek reaguje a vylučovací metodou vyřadit vše škodlivé. S monoproteinovými konzervami budete mít navíc jistotu, že se ve složení neukryla žádná ingredience, jež by mohla u chlupáče vyvolat alergickou reakci – do jídelníčku tak zařadíte pouze konzervy obsahující masíčko, na které není pejsek alergický,“ dodává Martin Kváš, výživový poradce značky Brit.

A protože někteří psi s citlivým zažíváním špatně tráví větší kousky masa či vnitřností, mají konzervy Brit Monoprotein konzistenci jemného paté – lépe se tráví a snadno je přijímají také psí senioři, kteří mají problém se zoubky.

A jaké druhy můžete testovat? Na výběr je z osmi receptur konzerv – hovězí, krůtí, jehněčí, králík, hovězí s rýží, jehněčí s rýží a krůtí nebo tuňák se sladkými brambory. Hypoalergenní přílohy byly voleny tak, aby prospívaly celkovému zdraví vašeho mazlíka.

Více na KRMIVO-BRIT.CZ

Vyhrajte v naší soutěži jeden z 5 balíčků v hodnotě 500 Kč složený z konzerviček pro psy Brit Monoprotein.