Posilněte svou obranyschopnost

Kromě této prevence ovšem nezapomínejte budovat daleko důležitější vnitřní obranu. Tedy dostatečně posilněte svoji imunitu. Právě ta je vaším nejlepším štítem a rozhoduje o tom, zda zůstanete zdraví, či vás nemoc skolí. Aby byla vaše obranyschopnost „v plné polní“, dopřejte si zdravou a pestrou stravu bohatou na vitaminy a vlákninu. Více se hýbejte, relaxujte a nestresujte se.

Imunita souvisí se zdravým zažíváním

Ovšem účinná obranyschopnost organismu není jen o vitaminech. Víte, že poruchy imunity souvisí až v 90 procentech s narušenou rovnováhou střevní mikroflóry? Z tohoto důvodu byste měli myslet i na svá střeva. Abyste je rychle dostali do formy a obnovili v nich rovnováhu, která je pro imunitu klíčová, vsaďte na probiotika. Ideálním pomocníkem jsou Naturevia Laktobacily 5 Imunita, které obsahují unikátní komplex pěti vybraných kmenů laktobacilů a bifidobakterií lidského původu. V jedné kapsli doplňku stravy je 15 miliard těchto mikroorganismů, a navíc přípravek obsahuje také vitamin C, který je pro imunitu rovněž nezbytný.

Supervitamin pro všechny případy

Jednou z příčin oslabené imunity může být nedostatek vitaminu D. V zimě a na počátku jara chybí až 99 % dospělých Čechů. Přitom tento supervitamin, jak se déčku přezdívá, má komplexní vliv na organizmus a vědci o něm sepsali tisíce vědeckých studií. Při jeho nedostatku strádá imunitní systém a hrozí zdravotní komplikace pro mozek, srdce i svaly. Deficit „déčka“ stojí také za celou řadou vážných onemocnění, které jsou v dnešní době hojně rozšířené v populaci. Takže pokud se chcete pořádně připravit, abyste nemocem vzdorovali, rozhodně déčko nesmí chybět ve vaší domácí lékárničce. Pořídit si můžete například doplněk stravy Naturevia Vitamin D3-Efekt 1000 IU, jehož jedna maličká tableta s přehledem pokryje potřebnou denní dávkou déčka.

Nepanikařte! Jednejte s rozumem

Pokud budete dodržovat všechna doporučení, posílíte imunitu a vyhnete se rizikovým místům či nemocným osobám, je velká pravděpodobnost, že zůstanete zdraví. Ovšem rozhodně byste neměli nic podceňovat, ale ani přeceňovat. Panika zatím není na místě. Mít v tomto období posílenou imunitu je zvlášť důležité. Neponechejte tedy nic náhodě a buďte připraveni.

V naší soutěži nyní můžete získat jeden ze tří balíčků s doplňky stravy Naturevia, který obsahuje Vitamin D3-Efekt a Laktobacily 5. Hodnota balíčku je cca 500 Kč.