Letní chutě sladké Francie

Ani v parném létě si nemusíme odpírat sladká pokušení.  Ty ze správně vybraného ovoce totiž i v horku ochlazují. Dokážou to například citróny a limetky, z nichž zejména francouzská kuchyně dokáže vykouzlit kulinářský ráj na zemi. Populární jsou zejména lehké osvěžující dorty a originální ovocné dezerty, které nabízejí v pekařství a cukrářství Petite France Boulangerie & Patisserie. Obchod, pekařství, cukrářství a kavárnička v jednom v Myslíkově ulici č. 22 v Praze 2 se specializuje zejména na pochoutky ze „sladké Francie“. Kromě francouzského citrónového dortu tu ale v létě najdete i nové panna cotty nebo sladkokyselé cup cakes s příchutí aperolu, inspirované letními koktejly.
 
Osvěžujícím sladkým tipem je francouzský citrónový dort s našlehaným krémem s karamelovou krustou. O dezert roku se hlásí ale i lahodná panna cotta s citrónem a limetkou. Sám majitel pekařství a milovník francouzských delikates Jan Ivanco už svého favorita pro nadcházející parné dny má: „Lidé milují dezerty, které zároveň dobře vypadají i chutnají a které dokážou i v horkých dnech příjemně ochladit“, říká Jan Ivanco, jehož firma letos slaví už sedm let úspěšné existence.


 
Pekařství a cukrářství petite France Boulangerie se specializuje na tradiční francouzské dobroty, jako jsou baguette, croissanty, ale i zajímavé chleby – kváskové, pšeničné, žitné, semínkové nebo velké višňové a borůvkové štrůdly. Letošní novinkou je i kukuřičný croissant. Recepty i tradiční řemeslné pekařské postupy jsou většinou ze země galského kohouta, suroviny pocházejí od ověřených českých dodavatelů. Ruční výroba bez chemických přísad zaručí nekompromisní kvalitu, neodolatelnou vůni a nezaměnitelnou chuť. Originální výrobky s razítkem Petite France najdou zákazníci na pražských farmářských trzích, ale i ve více než šedesáti provozovnách, jako jsou nejlepší pražské hotely, restaurace, kavárny a farmářské prodejny.
 
Petite France Boulangerie  &  Patisserie, Myslíkova 22, Praha 2, otevřeno denně, včetně svátků, 8-20 hodin, www.petite-france.cz