Hemoroidy neboli hovorově řečeno hemeroidy jsou křečové žíly v oblasti konečníku, jejichž úkolem je uzavírat a bránit samovolnému úniku střevních plynů a stolice. Hemoroidy máme všichni. Ale to, co nás trápí, je jejich zánět a případné rozšíření. V případě problémů cítíme pálení, svědění, bolest, anebo krvácení z konečníku.

Sport a hemoroidy

Cvičení poskytuje mnoho zdravotních benefitů. Má pozitivní vliv na náš kardiovaskulární a respirační systém, čímž pomáhá předcházet případným onemocněním, posiluje svalstvo celého těla, zlepšuje imunitu, spaluje kalorie a je cestou, jak pracovat na své postavě snů.

Pravidelná fyzická aktivita je také známá tím, že podporuje pohyb střev, které mohou zabránit hemoroidům, a dokonce jim z dlouhodobého hlediska úplně zamezit.

Léčba hemoroidů

Včasná léčba je předpokladem toho, aby se předešlo zhoršení stavu. Nejdříve se potíže řeší konzervativní cestou jako jsou režimová opatření, lokální a celková medikamentózní léčba.
Cílem medikamentózní léčby je posílení žilní stěny v hemoroidálních pleteních a zastavení probíhajícího zánětu. Z toho důvodu se podávají venofarmaka – léky, které rychle zmírní doprovázející příznaky (krvácení, bolest). Vhodné venofarmakum Vám předepíše lékař.

Za správnou odpověď na soutěžní otázku vyhrajete balíček obsahující mast Alfalex k léčbě příznaků spojených s hemoroidálním onemocněním, sportovní ručník a lahev na pití.