Jeho nedostatek, kterým trpí v současné chvíli 60 % obyvatel, výrazně zvyšuje pravděpodobnost, že se stanete snadným terčem pro viry a bakterie. Dostatečný přísun vitaminu D pomáhá posilovat bariéry, které chrání tělo před napadením vnějšími nepřáteli, jako jsou viry, bakterie a toxiny. V okamžiku silné imunity nemusí ani jedinec napadený virem cítit, že v jeho těle probíhá tvrdý boj. Moderní vědecké práce dnes stále více obracejí pozornost na úzký vztah vitaminu D k buňkám imunitního systému. Například analýza téměř 11 000 účastníků ve 25 randomizovaných kontrolovaných studií ukázala celkový ochranný účinek vitaminu D při akutní infekci dýchacích cest.

Zdroj déčka pro organismus je z 90 % slunce. Sluneční svit se skládá z UVA a UVB záření. Zatímco UVA je k dispozici celý rok, produkce vitaminu D vyžaduje UVB. To pro svou jinou vlnovou délku dopadá do oblasti mírného pásma jen od června do poloviny září od 10 do 14 hodin.

Po zbytek roku je záření UVB vzhledem k velmi nízkému úhlu slunce nad obzorem pohlceno ozónovou vrstvou či se od ní odráží a na zem nedopadá. Přiměřený pobyt na slunci bez ochranných krémů min 20 minut je nezbytný pro vytvoření zásob na několik měsíců dopředu. Ty bývají u populace už od zimy tak mizivé, že se jejich organismus stává snadným cílem, plní se čekárny a šíří se počet nemocných.

Dlouhodobějším dodáváním vitaminu D ve formě doplňků stravy posílíte výrazně imunitu a snížíte pravděpodobnost, že vůbec onemocníte. Na trhu je nepřeberné množství, pro vyšší účinek je vhodnější volit přírodní verze. (D3 Extra Biomin). Jsou pro tělo přirozenější a oproti syntetickým mají vyšší vstřebatelnost a méně dalších přidaných chemických látek, které nemusí organismus dobře snášet. V potravinách najdeme jen málo vitaminu D a reálně jsme schopni stravou pokrýt jenom 10 % denní dávky.

Zapojte se do naší soutěže a získejte 2 balení Biomin Vitamin D3 Extra. Vybereme 5 z vás!