Samozřejmostí by měla být pravidelná pedikúra, při které se stará a popraskaná kůže odstraní. Existují nejrůznější přípravky a dobrým pomocníkem je také pemza. Základem všeho je ovšem dostatečná hydratace pomocí mazadel.

Nejen chodidla je zkrátka nutné pravidelně mazat, a tím zvláčňovat. Jednou týdně lze krém na nohy použít i jako masku. Jemné nohy vám zajistí, když kůži řádně promažete a nohy s vrstvou krému necháte přes noc hydratovat v ponožkách.

Vše pro ošetření pokožky na nohou a v perfektní kvalitě vyrábí česká firma Chemek laboratoře, spol. s r.o., a to už od roku 1992. Jejich výrobky seženete na stránce www.chemek.cz nebo v některých lékárnách. Po čem se určitě vyplatí sáhnout?

Vyživenou a hebkou pokožku dokáže zajistit Regenerační a hydratační krém na nohy. Ten působí navíc jako prevence zrohovatění pat. Bojovníka proti suché kůži z něj dělají přírodní složky v podobě jojobového oleje, včelího vosku, vitaminu E, d-panthenolu, výtažků z Aloe Vera, pšeničných klíčků, arniky a kaštanu koňského.

Nejen pro ty, kteří podcenili prevenci a potýkají se se zrohovatělou kůží, vyrábí Chemek Gel k ošetření zrohovatělé pokožky na nohou. Obsahuje mimo jiné jojobový a avokádový olej a tyto přísady opravdu do hloubky zvláčňují, změkčují ztvrdlou pokožku a uvolňují vrstvy zrohovatělé buňky.

Trefou do černého je také TOPDERM zvláčňující emulze. Ta zabraňuje vysušování pokožky spojené s rohovatěním. Její silnou složkou jsou zejména hydratační přísady, jako je urea a Laktil komplex.Ocení ji také diabetici, kteří mívají s těmito jevy problémy.

Extra tip: Pravděpodobně ještě více než nohy používáme každý den ruce. Tahání nákupů, mytí nádobí, venkovní počasí, práce a další činnosti se rovněž negativně podepisují na kvalitě a stavu pokožky. Chemek naštěstí myslí i na ruce, a to prostřednictvím TOPDERM krému na problémovou pokožku rukou. Krém zabraňuje dehydrataci pokožky, rohovatění a vzniku prasklin.

A vy můžete tyto produkty v dárkovém balení s překvapním vyhrát! Vybereme 5 z vás! Tak se zapojte do naší soutěže.