Vystřídala účesy, odstíny vlasů, barvu pleti i nespočet kostýmů a outfitů. Také v profesním životě se nedržela vůbec při zemi, její kariéra nabrala co chvíli jiný směr. Během svého pestrého života vystřídala více jak 200 povolání. Řeč je pochopitelně o panence Barbie, která 9. března oslaví 60 let své existence. V tento den bude probíhat oslava i na televizní stanici Minimax, která odstartuje celý měsíc s těmi nejlepšími filmy a seriály pro všechny fanynky kultovní panenky Barbie. #barbieday

Panenka Barbie chce inspirovat malé holčičky k velkým věcem. Proto si na pomoc v průběhu let přizvala silné osobnosti. Vznikaly tak panenky Marilyn Monroe, Heidi Klum nebo Elizabeth Taylor. Krom slavných osobností ze světa filmu či módy, se světu představily i panenky, které reprezentují úspěšné ženy i v jiných odvětvích. Svoji podobu proto získala malířka Frida Kahlo, matematička Katherine Johnson nebo boxerka Nicola Adams. Nové panenky vznikají s tou největší pečlivostí, proto počty jejích příznivců po celém světě neustále rostou a přibývá také oddaných sběratelů.

Příběhy panenky Barbie
S kultovní panenkou se už dávno nesetkávají její příznivci pouze na pultech obchodů, po roce 2000 vznikl nespočet filmů a televizních seriálů. Čeští diváci mohou s oblíbenou hrdinkou prožívat její dobrodružství na televizní stanici Minimax. Hlavní poselství, které moderní Barbie z televizních obrazovek předává, je důležitost vnitřní krásy a možnost splnění vlastních snů. Do roku 2020 by se navíc měla Barbie dočkat i hraného filmu a zazářit tak na stříbrném plátně. Uchazeček o roli kultovní blondýny se vystřídalo víc, volba nakonec padla na herečku Margot Robbie.
Příběh panenky Barbie tak po šedesátce rozhodně nekončí.

Příležitost seznámit se s dobrodružstvím panenky Barbie budete mít 9. března odpoledne v animovaném seriálu, který vás provede jejím novým domem snů, představí vám i její početnou rodinu a kamarády.

Barbie DreamHouse Adventures 9. 3. na Minimaxu.

Zapojte se do soutěže, ve které 3 z vás krásnou Barbie vyhrají!