Cestovani-letadlem-s-detmi-12-.jpg

A jaká je první a nejdůležitější rada? Co nejméně narušovat zaběhnuté zvyklosti a připravit děti na neznámé prostředí.

Pečlivě si naplánujte svůj let

Optimální variantou je, aby během cesty dítě buď spalo, nebo jedlo. Ne vždy je to možné, nicméně pokud lze cestu načasovat dle denní rutiny dítěte, je z části vyhráno. Většinou tak odpadnou různé projevy nespokojenosti či zlobení. Pokud můžete, vyberte si i místa k sezení. Praktičtější budou sedadla blíže k toaletám a také místa, před kterými nejsou další sedadla, a mohou tudíž nabídnout více prostoru pro děti na hraní. 

Letíte-li s Emirates s dítětem mladším dvou let, můžete si vyžádat sedadlo, před kterým je umístěna dětská postýlka, kde může dítě klidně a bezpečně spát a vy následně také. Požádat lze rovněž o prodloužení bezpečnostního pásu i u vašeho vlastního sedadla a pro děti starších dvou let si můžete vzít vlastní autosedačku nebo je posadit vedle sebe. Cestu vám také zaručeně usnadní odvoz z letiště zajištěný předem, zvláště pokud budete potřebovat autosedačku nebo máte jiné speciální požadavky. Vyhnete se tak možným frontám na taxi či jiným provozním úkonům, které mohou být po dlouhém letu s dětmi vyčerpávající a komplikované. I toto patří do plánování před samotnou cestou. 

Před letem

Nezapomeňte si s sebou zabalit například ovocné žvýkačky či jiné sladkosti, které mohou být skvělým pomocníkem během vzletu a přistávání letadla – žvýkáním pomůžete snížit tlak v uších dítěte, který pro něj může být nepříjemný. Můžete si také dopředu objednat dětské menu. Malí cestovatelé si na palubu mohou přinést příruční zavazadlo a pár hraček. Nezapomeňte přibalit na cestu i náhradní oblečení. 

Cestovani-letadlem-s-detmi-14-.jpg

Na letišti

Udělejte si před cestou čas a vysvětlete dětem, jak probíhají bezpečnostní kontroly na letišti a co se během nich děje. Pokud si chcete vzít na palubu letadla kočárek, zvažte ten, který se dá jednoduše složit a ušetří místo nejen v letadle. V případě neočekávaného zpoždění letadla nebo náhlého hladu, který může přijít kdykoliv, může být záchranou připravená svačina. Nezřídka se stává, že v důsledku přeletu několika časových pásem nemusí dítě pociťovat hlad v době, kdy je právě servírováno.

Rodičům s dětmi také radíme nastoupit do letadla buď jako první, nebo naopak jako poslední. Většina leteckých společností rodinám nabízí přednostní nástup na palubu letadla, někteří rodiče však dávají raději přednost co nejpozdějšímu, jelikož to minimalizuje čas strávený s dítětem v letadle. Pokud však cestujete s více dětmi a máte spoustu příručních zavazadel, bude pro vás ideální právě varianta přednostního nástupu, díky němuž budete mít dostatek času se usadit a připravit sebe i děti na let. 

Během letu

Ujistěte se, že během letu máte dostatek tekutin, pro děti ideálně čistou vodu.  Během letu můžete zabavit děti díky palubnímu programu, například sledováním jejich oblíbených televizních pořadů a filmů. Emirates nabízí širokou škálu dostupných kanálů na svých letech, včetně 50 klasických filmů od Disneyho a více než 100 dětských televizních kanálů jako je CBeebies, Cartoon Network a Nickelodeon. Děti na palubě Emirates také získají sadu sluchátek, která jsou speciálně navržena tak, aby jim pohodlně seděla na hlavě a ony tak měly co největší komfort během sledování svých oblíbených pořadů.

Po přistání

Po přistání letadla vystupujte raději jako poslední, takže pokud nespěcháte nebo nemusíte chytit navazující let, dejte si na čas. Na letišti následně hledejte speciální koridory pro rodiny, ty vám mohou ušetřit dlouhé minuty čekání.


Na letošní letní sezónu navíc připravila společnost Emirates pro malé průzkumníky další překvapení v podobě hraček a tašek, které dostanou přímo na palubě a mohou si je vzít s sebou domů. Nejnovější kolekce je inspirována cestováním a kulturami, které na své cestě poznají. Dětské balíčky Emirates jsou pokladnicí zábavy plnou plyšáků, her, puzzle či přikrývek, která vám i dětem pomůže zkrátit čas strávený na palubě letadla. Děti do 12 let tuto letní sezónu dostanou barevné brašny na opasek, batohy a tašky s motivy kultur z celého světa. A než se usadí ke sledování svého oblíbeného filmu, mohou se pomazlit s panenkou či panáčkem Emirates posádky nebo se zabalit do teplé deky.

Některé z těchto dárků kolekce Emirates nyní můžete vyhrát v naší soutěži!

646dea64c97fbemirates-batoh.jpg

V balíčku najdete:

Batoh, který je možný složit do jednoduché taštičky (na obrázku) a deku s plyšovým letadélkem.
Výhry jsou připraveny pro 3 z vás!

646ded0be15cdemirates-deka.jpg

Více na www.emirates.cz