Každému lze doporučit všude a často opakovaná doporučení. Dovolte nám jejich krátké připomenutí. Pohyb, základní pravidlo pro každého v každém věku. Nezáleží přitom vůbec na aktuální kondici, každá procházka se počítá. Myslet pozitivně a dostatečně spát. Spánek je důležitý pro celkovou regeneraci a ozdravné procesy v organizmu. Jeho nedostatek dokonce může snížit aktivitu imunitních buněk a zhoršit tak obranyschopnost. Kvalitní jídlo.

619662be8eefcobrazek.png

Dostatek ovoce a zeleniny, přísun kvalitních živočišných nebo rostlinných bílkovin, dostatečný pitný režim a vyhýbání se prozánětlivým potravinám by mělo být standardem. Nejméně 2x týdně by se v jídelníčku měly objevit ryby. A v neposlední řadě doplňovat vitamin D. Vitamin D ovlivňuje mnoho různých procesů v organizmu, například je zásadní v prevenci vzniku různých onemocnění včetně infekcí, snižuje hladinu zánětlivých látek v krvi a posiluje pevnost kostí. Nedostatkem vitaminu D přitom trpí podle odborných odhadů až 60–75 procent české populace. Podle nejnovějších výzkumů se pro aktivaci imunitních procesů v těle, a tedy pro lepší zvládání infekce, doporučuje mít hladinu vitaminu D 100-125 nmol/l. Jde o hodnotu, která se měří v laboratoři z krve. Lépe tak zvládneme infekce.

Starší osoby, chronicky a onkologicky nemocní nebo obézní mají ale potřebu vyšší. Tyto dávky je přitom nereálné splnit pouhým jídelníčkem nebo pobytem na slunci. Museli bychom totiž sníst každý den 200 g lososa a 200 g ementálu, nebo 300 g sardinek a kilo másla, případně pracovat jako pokrývač střech v Austrálii. Jedinou možností proto je doplnit vitamin D do těla jinak.

Pojďte s námi testovat rybí olej Möller’s s citronovou příchutí

Produkt, který obsahuje hodně vitaminu D, je rybí olej Möller’s. Navíc je kromě toho bohatý i na zdraví prospěšné omega 3 mastné kyseliny.

Doporučená denní dávka je 1 lžička rybího oleje norské značky Möller’s. Nejen, že skvěle chutná a je k dostání v několika verzích, ale tělu dodá 10 µg vitaminu D, což je 200% DDD.

Právě nyní hledáme deset testerek, které s námi budou testovat Möller´s rybí olej z tresčích jater z Norska, s citronovou příchutí

Doplněk stravy Möller´s Omega 3 je rybí olej z norské přírody. Získáváme ho z jater tresek z chladných vod ostrovů Lofoty. 1 lžička Möller´s vám dodá 1,2 g omega 3 mastných kyselin z ryb a vitaminy A, D